FETÖ'cü işadamından Peygamberimize hakaret!

İtirafçı olan jandarma personeli Abdurrahman B., örgüt evinde yapılan toplantıya ABD’den gelen FETÖ’cülerin katıldığını anlattı.

FETÖ'cü işadamından Peygamberimize hakaret!
FETÖ'cü işadamından Peygamberimize hakaret!
GİRİŞ 06.12.2018 10:35 GÜNCELLEME 06.12.2018 10:39
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Şüpheli B., Gülen'den getirdiği takkeleri dağıttığını söylediği bir kişinin, toplantıya katılan iş adamlarına, ''Şu kapıdan Peygamber girse 'ona senin devrin bitti, hoca efendinin devri başladı' derim'' dediğini söyledi. 

 

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma dosyasına dikkat çekici bir itiraf girdi. Jandarma Genel Komutanlığında üsteğmenken 2018 yılında sözleşmesi yenilenmeyen Abdurrahman B., İstanbul'da kaldığı örgüt evinde düzenlenen esnaf toplantılarını anlattı.

ESNAFLARIN EVİNDE KALIYORDUM
 
Üniversiteyi bitirdikten sonra örgütün yönlendirmesiyle İstanbul'a gittiğini ve mezunların kaldığı evde kalmaya başladığını anlatan Abdurrahman B., "Burada hazırlandığım 2012 KPSS'den 75 puan aldım. Büyük Bölge Talebe Mesulü (BBTM) aldığım puanı öğrenince katip, gardiyan ve mübaşir sınavlarına girmem konusunda telkinde bulundular. Ama ben başvurmadım ve 2013 yılında jandarma subaylık kursunu kazandım. Onlardan habersiz sınava girdiğimi ve kazandığımı duyunca kızdılar. Bu durumdan rahatsız olunca bu evden ayrılarak yine örgütün Kartal'da esnafların ağırlandığı başka bir eve geçtim" dedi.
 
TAKKELERİ DAĞITTI
 
Söz konusu eve 'büyük esnaf'ların geldiğini kaydeden şüpheli B., söz konusu toplantıya Amerika'dan gelen FETÖ'cülerin de katıldığını aktardı. Amerika'dan gelen bu kişilerden birisinin esnaflara yapılan toplantıda, Fetullah Gülen'den geldiğini söylediği takkeleri içeride dağıttığını duyduğunu belirten B., yine bu kişinin içeridekilere, "Şu kapıdan peygamber girse ona 'senin devrin bitti, hoca efendinin devri başladı' derim" dediğini söyledi. Şüpheli B., şunları kaydetti: "Benden sorumlu Kadir isimli kişiye bunun yanlış olduğunu söylediğimde, 'abiler söylüyorsa doğrudur ve hoca efendi asrın alimidir' dedi" diye konuştu.
 
NOT KAĞIDIYLA TEHDİT
 
Tuzla Piyade Okulu'nda eğitim gördüğü sırada örgütle görüşmediği için baskı gördüğünü ileri süren B., baskılardan kurtulmak için bir örgüt mensubuyla buluştuğunu kaydederek, "Kendisini Hasan olarak tanıtan şahıs 'yanlış yapıyorsun himmetini ver, itaat et, yanlışından dön' dedi. Not kağıdında, 'Dikkat et yanlış yapıyorsun. Sen ve ailen şefkat tokadı yeme' yazıyordu. Yine bu süreçte bana ulaşan Hasan ile görüşmeye gittim. Bana, 'bak bu genç yaşta ihtiyar hastalığına yakalandın, himmetini ver kurtul' dedi. Sen bunu nerden biliyorsun dediğimde, 'hizmetin eli her yerde' dedi" ifadelerini kullandı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Mesutto 2 yıl önce Şikayet Et
  Pensilvanyadi sempanze bakalim ahretee gorecek kimin devri basladi kimin devri bitti
  Cevapla
 • ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu sapıkların hainliklerinde sınır yok. Kitapsızlar, şeytanın çocukları bunlar .... Hain papaz ve kandırılmış zavallı maşaları.
  Cevapla
 • Alia 2 yıl önce Şikayet Et
  Sapkınlar..
  Cevapla
 • HalitBinVelit 2 yıl önce Şikayet Et
  Hz.Peygamberimize Şirk koşuyorlar!!! ...Bunların yatacak yeri yok!
  Cevapla
 • samimi 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu zangoca hoca diye arkasina giden koca koca adamlar nasil inanir, Allah akil fikir versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail Parlamentosu'nda Milletvekili Ben-Gvir'i yaka paça kovuldu
Nihat Özdemir: Yabancı kuralında hiçbir değişiklik yok