Cumhuriyet'ten küstah haber! Çarpıtmada son nokta

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin'de yaptığı ziyaretler kapsamında Hacı İsmail Kaya Camii'nde sabah namazı sonrası cemaate seslenmişti. Erbaş'ın burada yaptığı açıklamaları Cumhuriyet Gazetesi her zamanki gibi yine çirkin bir manşetle çarpıttı.

GİRİŞ 08.12.2018 16:30 GÜNCELLEME 08.12.2018 17:29
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

Haber

 

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Mardin’de birtakım temaslarda bulundu. Dün sabah namazı için gittiği bir camide namazın ardından vatandaşlara seslenen Erbaş'ın, Kur'an ile olmayan çocukların şeytan veya şeytani insanlarla beraber olacağını belirterek ''Her nerede Kur-an'dan bahsedilirse, Kur'an-ı Kerim okunursa, orada bulunan insanların üzerine melekler kanatlarını gererler. Sürekli şekilde rahmet yağdırırlar. Tıpkı şimdi Rabbimizin rahmetinden, merhametinden istifade ettiğimiz gibi.'' şeklinde açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet, Erbaş'ın dinin gereği olarak çocukların içki, uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için yapmış olduğu tavsiyeleri dine muhalif bir tavırla çarpıttı.

''ÇOCUKLARA VE LAİKLİĞE SALDIRI'' MANŞETİYLE SERVİS ETTİLER!

 

 

Cumhuriyet Gazetesi, Erbaş’ın açıklamalarını ''çocuklara ve laikliğe saldırı'' manşeti ile servis ederek din düşmanı tavrını bir kez daha ortaya koydu. Bununla da yetinmeyen Cumhuriyet gazetesi, Başkan Erbaş'ın Kadir Mısırıoğlu'na yapmış olduğu insani ziyareti de yeniden gündeme getirerek ‘din anlayışını ortaya koydu’ diyerek ağır ithamlarda bulundu. 

DEAŞ İLE BİR TUTTULAR!

Kendisini 'Atatürkçü ilahiyatçı' olarak tanımlayan Cemil Kılıç'ın Ali Erbaş'ı hedef alan açıklamalarına da yer veren Cumhuriyet gazetesi, Erbaş’ın açıklamalarını terör örgütü DEAŞ ile bir tuttu.

SÖZDE İLAHİYATÇI KILIÇ: KURAN'A AYKIRI SÖZLER

Erbaş'ın sözlerinin Vahabi zihniyetini yansıttığını söyleyen sözde ilahiyatçı Kılıç küstah sözlerine şu şekilde devam etti;

''DEAŞ'ın dinden anladığı neyse sanki Erbaş'ın da o. Kuran'a aykırı sözler. Anayasal suç. Hem Kuran'a inanmayanlara hem inanıp da kuralları tam yerine getirmeyenlere ağır hakaret var''

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 113
 • hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  bu gazetenib gelirleri hangi örgütlere gidiyor bulunsun
  Cevapla
 • Demir ersoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Çünki şeytanlaşmış insanlar kuran dan rahatsız olurlar kaçacak delik ararlar
  Cevapla
 • yorgun 1 yıl önce Şikayet Et
  Ey Cemil Kılıç!!!Sen çok daha iyi biliyorsun ki o taptığın materyalın ahirette geçerliği yoktur.O materyal için hem dünyanı,hemde ahiretini karartmasın.Deaşın yaptığı da bu değilmi.Taptıkları materyal uğruna nice masum müslümanları katlettiği gibi sende tertemiz masum zihinleri katlediyorsun..Katlettin her masum tertemiz zihinler yarın ilahide senden davacı olacaklardır.Yazık...
  Cevapla
 • Ebu Muhammed Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  İblis görevini yapıyor.. "Ya ben" ne yapıyorum, diye düşünmek gerek..
  Cevapla
 • Ebu Muhammed Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Asıl mesele, tarafını seçme meselesidir.. Tarafını İbrahim'den yana seçenlere selam olsun.. Tarafını Nemrut'tan yana kullananların hakkından Allah gelecektir.. Onlar isteseler de, istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.. da.. ben nerdeyim, biz nerdeyiz, hangi taraftayız, kimin tarafındayız gibi sorulara doğru cevap vermek gerek.. iblisten yana olmanın akibeti, Allah'ın Rızası OLMAYACAKTIR.. Bu Duruma kimsenin itirazı olmaz heralde.. :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
20 yaşını geçmiş araçların fiyatı şaşkına çeviriyor!
Tablo ağırlaştı! Bilim Kurulu'ndan koronavirüs kararı: En az 1 hafta yasak