Eller tetikte Türkiye'den emir bekliyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fırat’ın doğusuna operasyon düzenleneceğini söylemesi üzerine sınırdaki hareketlilik arttı. Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı birlikler elleri tetikte gelecek emri bekliyor.

GİRİŞ 16.12.2018 12:22 GÜNCELLEME 16.12.2018 12:23
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Fırat'ın doğusuna yönelik düzenlenecek operasyon için sınırdaki hareketlilik her geçen gün artıyor. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerleri PYD/YPG'ye karşı mevzileri almış vaziyette.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Temizlemezseniz Münbiç’e de gireceğiz" sözlerinden sonra gözler terör örgütü PYD-YPG kontrolünde olan Münbiç’e çevrildi. Münbiç sınırlarına yakın alanlarda bulunan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri Türkiye’den gelecek emri bekliyor. 

''BİZ TÜRKİYE İLE KARDEŞİZ''

 

 

Münbiç sınırı Seyade bölgesinde 2 yıldır nöbet tutan Özgür Suriye Ordusu’na bağlı askerlerden biri, "Biz Sultan Murat birliğine bağlıyız. Biz gece gündüz nöbet tutuyoruz. Biz Türkiye ile kardeşiz. Onlar bizimle, teşekkür ederiz. Karşımızda 6 tane PYD-YPG mevzisi bulunmakta, onların her hareketini takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
öso emir bekliyor
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • han 2 yıl önce Şikayet Et
  Birkaç gün içinde dediniz. 5 gün oldu.
  Cevapla
 • düşünceli 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye de mülteci durumda olupta eli silah tutabilecek yaşta olan Suriyeli Erkek misafifirlerimiz de bu ÖSO ordusuna dahil olup aynı cephede "Biz Türkiye ile kardeşiz." diyeceklerdir inşaallah.
  Cevapla
 • Biliyormusunuz 2 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş silah tutan herkes asker olmaz.bak ingiltereye 100 bin askeri var dünyada ama prof.heryere oprsyn yapıyor.az olsun prof.olsun teknik olsun yeter.nerde çokluk orda malum ..e bide bunun maliyeti var.bizde başladık prof.askerliğe bak sonuçlar nasıl iyi.sen askerde branş haricinde eğitim aldınmı yok kimse almadı ama artık savaş meydanları al tüfeği ateş et değil bunu unutma..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Koronavirüse karşı yeni ilaç umudu: Faz-2 çalışması tamamlandı
Anne ve babası olmayan gence sevdiği kızı Vali Aydoğdu istedi