Erdoğan kabul etmedi, Bolton Türkiye'den ayrılıyor

Suriye'yi görüşmek üzere bugün Ankara'ya gelen ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın ziyareti, beklenenden kısa sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmeyen Bolton, Ankara'dan ayrıldı.

GİRİŞ 08.01.2019 13:27 GÜNCELLEME 08.01.2019 15:33
Bu Habere 169 Yorum Yapılmış

Ankara'yı ziyaret eden ABD Başkanı Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Türkiye'den ayrılıyor.

 

 

Bolton bu sabah Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Başkan Yardımcısı ve diğer yetkililerle buluşmuştu. Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Türkiye'den ayrılıyor.

Trump'ın danışmanı, herhangi bir bakanla da bir araya gelmedi. 

BAŞKAN, GRUP TOPLANTISI SONRASI GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından TBMM'de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bolton'un muhatabının İbrahim Kalın olduğunu iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu görüşme sonrasında Trump ile her an bir görüşme yapabileceğini söyledi. Şu anda bir randevulaşma olmadığını söyledi, her an bir görüşme yapabileceğinin altını çizdi.

"Operasyon ne zaman olacak" diye sorulduğunda "Bizim biliyorsunuz bir zamanlar Ayşe tatile çıkmıştı. Biz de bir gece ansızın gelebiliriz. Her an olabilir. Bu ziyaretten sonra hemen bir irtibata geçmek gerekebilir."

 


İBRAHİM KALIN'DAN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA 

Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Bolton'a teyitli bir randevu sözü yoktu. Böyle bir talep söz konusuydu ama teyit etmemiştik. Bolton'ın muhatabı bellidir buna gerek duyulmalı bunu tepki gibi değerlendirmek doğru olmaz. Bolton'ın İsrail'deki açıklamaları tepkiye neden oldu. 'Türkiye girince Kürtleri katledecek, Kürtler zarar görecek' gibi argümanlar PKK propagandasıdır. 

BOLTON'DAN YPG'Yİ SAVUNMUŞTU

John Bolton hafta sonu İsrail'de terör örgütü YPG'yi savunan açıklamalar yapmış ve sözleri Ankara'dan yoğun tepki çekmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın yanlış yaptığını kaydeden Erdoğan, "Terörist ise gereğini yaparız. John Bolton çok büyük yanlış yapmıştır. Bu noktada asla taviz vermemiz mümkün değil. Suriye'deki terör koridoru içerisinde yer alanlar gerekli olan dersi alacaklardır. Trump'ın Suriye konusuna bakış açısı, buradan çekilme konusundaki kararlığı bizim refarans noktamız olmaya devam ediyor. Teröristleri öldürmek için ne gerekiyorsa yaparız. Cudi'ye, Gabar'a, Tendürek'e de gireriz gereğini de yaparız. Suriye'de, Türkiye'nin Kürtleri hedef aldığı yalanı en alçak en çirkin iftiradır" dedi. 

YORUMLAR 169
 • Oley 3 yıl önce Şikayet Et
  Pis bolton
  Cevapla
 • mert 3 yıl önce Şikayet Et
  haddin bilecek hain
  Cevapla
 • Adnan Polatcan 3 yıl önce Şikayet Et
  ellerindeki son kartları oynuyorlar. bundan sonra dananın kuyruğu koptuğu an'ı beklemek. afganistanda türk askeri kışlasından bir ay kadar dışarı çıkmaması, abd eçlisinin yerliler tarafından vurulması, ab ve abd'ye en net cevap olur.
  Cevapla
 • AYH 3 yıl önce Şikayet Et
  Reisi bosuna sevmedik.
  Cevapla
 • cenk1453 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye; amerika terör devletinin bir vilayeti değildir bunu anlamaları gerekir anlamadılar ise anlatırız.defolup gidin türkiye den.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Marmara sallandı! Beklenen büyük depremle ilgili korkunç bağlantı
TATA uygun fiyatlı otomobilini satışa çıkardı! İşte özellikleri ve fiyatı