Soylu: Herkes bu uygulamayı telefonuna indirsin

Bakan Soylu, “Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık. Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin” dedi.

GİRİŞ 11.01.2019 09:09 GÜNCELLEME 11.01.2019 09:33
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

 “Sporla Kal Güvende Kal Projesi”yle ilgili etkinlikte konuşan Soylu, uyuşturucuyla mücadeleyi 2019’da çok daha üst noktaya taşımanın önemini vurgulayarak, “Tedbir aldık, sonuç aldık ama uyuşturucu meselesi boş bırakmaya gelmez. Uyuşturucu konusunda her birimizin panik halinde olması lazım” dedi.

 

 

Tüm dünyada uyuşturucu arzında büyük artış olduğuna işaret eden Soylu, uyuşturucunun coğrafi konumu itibarıyla Türkiye üzerinden doğu ve batı arasında transfer edildiğini anlattı. 2018 Avrupa Uyuşturucu Raporu’na göre Avrupa Birliği erken uyarı sistemine dahil sentetik uyuşturucu madde tipi sayısının 670 olduğunu belirten Soylu, bunların yüzde 70’inin son 5 yıl içinde listeye dahil edildiğini bildirdi.

“’Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık” “Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık” diyen Soylu, “Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Henüz bu bir başlangıç ama sayı halen çok az. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin. Bildirdiği andan itibaren çok kısa süre içerisinde emniyet görevlilerimiz olay yerinde olmaktadır. Gördüğü şüpheli durumları mutlaka bu uygulama üzerinden bize bildirsin” açıklamasında bulundu.
 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 42
 • gurbetci 3 yıl önce Şikayet Et
  sikayet eden neden gizli kalmak istiyor polis denmi korkuyor ? iftiracilara kolay uyguluma oldu , polisle basim belaya girmesin uygulamasi bu
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun Sayın Bakanımıza.
  Cevapla
 • Kemal 3 yıl önce Şikayet Et
  Güzel bi uygulama
  Cevapla
 • Siirtli 3 yıl önce Şikayet Et
  Aplikasyon ne ya? Arkadaş Türkçe konuşamıyor musunuz? Uygulama birebir örtüşüyor. Lütfen hassas olalım!
  Cevapla
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Önce ihbar gizliliği sağlanmalı ki, vatandaş çekinmeden ihbar edebilsin.
  Cevapla
 • Hamza 3 yıl önce Şikayet Et
  Tabi ya gizlice Gammaz ve iftira atsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran'dan Türkiye'ye gaz akışı halen yok
3 milyar dolarlık kapı açılıyor! Ambargo kaldırıldı