HÜDA-PAR'dan sürpriz yerel seçim kararı!

Hür Dava Partisi (HÜDA-Par) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, ekonomik nedenlerden dolayı 31 Mart 2019 yerel seçimlerine katılmayacaklarını, bu kararın bir boykot kararı olmadığını söyledi.

GİRİŞ 12.01.2019 13:14 GÜNCELLEME 12.01.2019 13:39
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Şahin, partisinin il binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Burada, 31 Mart 2019 yerel seçimleri hakkında konuşan Şahin, planlanan hedeflere ulaşılması noktasında maddi anlamda olumsuz etkilerinin olacağı kanaatinin hasıl olduğunu kaydederek, daha etkili bir siyasetle yollarına devam edeceklerini belirtti.

2012 yılında kurulduktan sonra seçimlere katıldıklarını hatırlatan Şahin, “2012 yılında dürüst siyaset gerçek adalet şiarıyla siyaset sahnesine çıktık. Yasal teşkilatlanma şartını yerine getirip 30 Mart 2014 yerel seçimlerine belli il ve ilçelerde kısmı olarak, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde yine belli illerde desteklediğimiz bağımsız adaylarla seçimlere katıldık. 24 haziran genel seçimlerine Diyarbakır ve Batman'da bağımsız adayları destekleme şeklinde, geri kalan 79 ilde de parti amblemleriyle tüm Türkiye'de seçimlere katıldık.

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere girmenin maddi anlamda olumsuz etki bırakacağı kanaati oluştu. Yaşadığımız seçim tecrübeleri ve teşkilatlarımızın mevcut durumu itibarıyla yeni bir seçime girmenin, teşkilatlarımızın tamamlanması, planlanan hedeflere ulaşılması noktasında maddi anlamda olumsuz etkilerinin olacağı kanaati hasıl olmuştur. Genel İdare Kurulumuz, uzun bir süreden beri teşkilatlarla yaptığı istişareler neticesinde var olan çalışmalarımızın niteliğini artırmak, daha etkili bir siyasetle yolumuza devam etmek, bundan sonraki seçimlere daha güçlü girebilmek amacıyla teşkilat, kadro ve eğitim alanlarına yoğunlaşmak için 31 Mart 2019 yerel seçimlerine katılmama kararı almıştır” dedi. 

HERHANGİ BİR PARTİYİ DESTEKLEMEYECEK

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şahin, hiçbir şekilde herhangi bir partinin aleyhine veya lehine beyanlarının bulunmadığının altını çizen Şahin, şöyle konuştu: 

“Bu kararımız ile birlikte hiçbir partinin ne karşısında ne de yanında olduğumuz şeklinde açık bir beyan olmadığı gibi satır aralarında da böyle bir mesaj söz konusu değildir. Herhangi bir partiyi destekleme şeklinde bir kararımız mevcut değildir. Resmi olarak doğrudan, ittifak şeklinde ne bizden ne de başka bir partiden gelen bir görüşme teklifi söz konusu değil. Onun ötesinde daha değişik konularda birtakım görüşmeler yapıldığını söyleyebiliriz. Bu karar seçimlere katılmama şeklindedir, bir boykot kararı değildir. Bu konuda herhangi bir boykot kararımız mevcut değildir. AK parti veya diğer partilerle herhangi bir görüşmemiz olmadı.” 

 

 

YORUMLAR 24
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Nisa Suresi, 58. ayet: Şüphesiz Allah, size emanetleri ehline (sahiplerine) teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Bununla Allah, size ne güzel öğüt veriyor!.. Doğrusu Allah, işitendir, görendir. Rahman Suresi, 9. ayet: Tartıyı adaletle tutup-doğrultun ve tartıyı noksan tutmayın. Soruyorum size bu iki ayete uyan bir devlet varmi dunyada yok diyeceksiniz. Cunku imkansiz suanda . O zaman benim hangi partiye oy vermemin ne anlami var. Gelen gideni giden de geleni aratir. Ne zaman ki hz mehdi geldiyse siz adaleti o zaman gorun. Nice dogru biziz diyenlerin. Vay haline
  Cevapla
 • Amedli 3 yıl önce Şikayet Et
  Valla sayıları çokmu azmı bilmem ama imanları onları çok güsteriyo.Birilerine
  Cevapla
 • Enson 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir hüdaparlı hdp ye oy vermezzz
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Niye zorunamı gitti Ali kürdü sen galiba Hdp lisin Ben Akpliyim ama bir gerçek var Hürdava partisi gibi ümmeti Muhammedi savunan hiç bir parti yok ve Kürtlerin dedelerini asanlar CHP değilmi Bu durumda CHP Hdpyi Baraj altında kurtardı yani CHP Hdp Kürtleri katleden iki parti Hürdava partililer her zaman Türkiye Devletinin yanında olmuştur 15Temmuz da gördük
  Cevapla
 • M.Ali Efendioğlu 3 yıl önce Şikayet Et
  EVET, Hüdapar'a YAKIŞAN, Hdpp, Chp, İp (Tülbent tüccarı ablanın partisi), Sp (milli ve yerliliğe karşı oluşun mücadelecisi Karamollaoğlunun partisi) dümen suyunda gezmemek yakışır. Müslüman Kürt'ün emperyalizmin taşeronu Pkk çizgisiyle ne işi olur? Doğru olan, Cumhur ittifakına destek vermektir, milleti İbrahim olarak aydınlık yarınlarımız için.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AB'de Ukrayna'ya veto şoku! 18 milyar avroluk yardım tek üyeye takıldı
Sözcü'nün 'halk ekmek' manşeti yalan çıktı! Başkan Beyazgül işin aslını açıkladı