İsrail'den skandal Türkiye kararı!

İsrail, Türk vatandaşlarının Kudüs'ü yılda birden fazla ziyaret etmelerini ayrıca 18 yaşından küçük Türk vatandaşların da velisiz şehre girişini yasakladı. İsrail'in Mescid-i Aksa içerisinde Türk bayrağı açılmasını yasakladığı da ortaya çıktı.

İsrail'den skandal Türkiye kararı!
İsrail'den skandal Türkiye kararı!
GİRİŞ 02.02.2019 11:22 GÜNCELLEME 02.02.2019 11:23
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

İsrail'in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kudüs'ü yılda bir defadan fazla ziyaret etmelerini ve 18 yaşından küçük Türk vatandaşlarının velisiz şehre girişlerini yasakladığı öğrenildi. 

 

 

Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği Başkanı Adem Yenihayat, Başkanı Yenihayat, 2018 yılında Kudüs'te yaşanan gelişmelerle ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Yenihayat, açıklamasında işgal altındaki Kudüs'te 2018 yılının yine acı, gözyaşı ve zorluklarla geçtiğini ifade ederek, Kudüs'te yaşayan Müslümanlara ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara değinildi.

 

 

''TÜRK BAYRAĞI AÇILMASI YASAKLANDI''

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Polis ve asker gözetiminde 33 bin 69 Yahudi Mescid-i Aksa'ya baskın yaptı. İşgal güçleri 27 Temmuz ve 17 Ağustos'ta Mescid-i Aksa'nın kapılarını tamamen kapatarak içeriye girişi ve orada ibadeti engelledi. 176 kişiye Aksa'ya girme yasağı konuldu. Mescid-i Aksa'nın içerisinde Türk bayrağı açılması yasaklandı. Kudüs'te 7 Müslüman şehit edildi, bin 736 kişi tutuklandı. Bunların 63 tanesi kadın, 461 tanesi 18 yaşından küçük çocuktu. Bu çocukların 33 tanesi ise 12 yaşından da küçüktü." 

RAHATSIZ OLDULAR

İşgal devleti olarak nitelendirdiği İsrail'in Kudüs'ü Yahudileştirme çalışmalarına devam ettiğini bildiren Yenihayat, şehirde 143 ev ve ticari yapı yıkıldığını, 6 evin ise zorla gasp edildiğini ve 5820 Yahudi yerleşimci için yeni konut yapılmasına onay çıktığını aktardı.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kudüs'e ziyaretlerini artırmaları ve sahip çıkmalarından rahatsız olan İsrail devletinin, 18 yaş altı gençlerin velisi olmadan Kudüs'e girişlerini engellediğini ve Türk vatandaşlarının yılda birden fazla Kudüs'e girmeleri yasaklandığını kaydedildi. 

YORUMLAR 111
 • filinta 3 yıl önce Şikayet Et
  biz zaten bir kere geliriz ama geldigimizde de sizi ordan cikartiriz
  Cevapla
 • Mehmed 3 yıl önce Şikayet Et
  Yavaş yavaş yaklaşiyoruz sana ey israil suriyeden girdik rabbimin izniyle kudüsüde alip kapiniza dayanacağiz bizim korkumuz yok evelallah hahamlardan
  Cevapla
 • MiSiLLEMEYLE CVP. 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye de buna benzer yasaklama yada kanun getirse çok yerinde olur. Kana kan, dişe diş.
  Cevapla
 • Vatan 3 yıl önce Şikayet Et
  Korkunun ecele faydası yoktur.
  Cevapla
 • Erdalsilo 3 yıl önce Şikayet Et
  Geldikleri gibi gidecekler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ATAK helikopterleri şov yaptı: Hazır ol cenge istiyorsan sulhu salah!
17 ülke bölgede! Kış 2023 Tatbikatı gözlemci günü faaliyetleri başladı