Doktorun ifadesi ortaya çıktı: o ilacı verdik...

Operasyon sonrası psikolojik tepki veren genç kıza ilaç içirdiklerini söyleyen doktor M.S.A., “Durumu kötüleşince yoğun bakıma aldık” dedi.

Doktorun ifadesi ortaya çıktı: o ilacı verdik...
Doktorun ifadesi ortaya çıktı: o ilacı verdik...
GİRİŞ 18.02.2019 09:37 GÜNCELLEME 18.02.2019 11:29
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Adana’da burnundaki et ve şekil bozukluğu nedeniyle nefes almakta zorluk çeken Leyla Sönmez, 29 Ocak’ta Estetik Cerrahi Uzmanı M.S.A. tarafından ameliyat edildi. Müdahale sonrası kan kusan ve karın ağrısı çeken üniversite öğrencisi, 6 gün sonra başka bir hastanede yaşamını yitirdi. Ailenin ihmalle suçladığı doktorun ifadesine ulaşıldı.

Leyla'nın burundaki tamponu sızıntı nedeniyle değiştirdiklerini, mide bulantısına karşı ilaç verdiklerini ve tedbir amaçlı uyuttuklarını söyleyen 76 yaşındaki doktor, 30 Ocak akşamı eve gitmek isteyen genç kızı taburcu etmeyerek bir gece daha hastanede yatırdıklarını belirtti. M.S.A. ifadesinde “Bilinci yerindeydi, solunum sıkıntısı vardı. Tansiyonu da hafif düşme eğilimi gösteriyordu. Serum vermeye devam ettik. Burundaki kanama da durmuştu” diye konuştu.

 

 

5 dakika içinde fenalaştı

Ameliyattan 40 saat sonra psikolojik tepki veren Leyla’ya ilaç verdiklerini, 5 dakika sonra fenalaşan genç kızın acilen yoğun bakıma alındığını iddia eden M.S.A., “Durumu daha da kritik olabilir düşüncesiyle Balcalı Hastanesi’ne sevk ettik” dedi. Leyla Sönmez’in şüphe üzerine karın ameliyatına alındığını, ancak bir sonuca ulaşılamadığı bilgisini de veren M.S.A. “Vefat ettikten sonra sevk edildiği iddiaları doğru değil” dedi. 

 

 

Diş tellerinden mi enfeksiyon kaptı?

M.S.A.'nın iddiası şöyle: “Hastanın diş telleri vardı. Bunun her ne kadar yapılan ameliyata engel teşkil etmese de biz operasyondan sonra diş tellerinden enfeksiyon kapma ihtimalini düşünmeye başladık.”

KAYNAK: AKŞAM
YORUMLAR 13
 • MURAT 3 yıl önce Şikayet Et
  Tüm hekimlerin özellikle cerrahi branş doktorların 65 yaşından sonra tarafsız bir heyet tarafından bilgi seviyesi,psikolojik durumu,fiziksel yapısı test edilerek rahatsız olanların istirahate alınması gerekir
  Cevapla
 • bravemorden 3 yıl önce Şikayet Et
  doktorculukta para olduğu sürece mezara kadar ameliyat ederler . doktorculukta muazzam para var .
  Cevapla
 • Fehmi 3 yıl önce Şikayet Et
  Doktor ilacin ne ise yaradigini yan etkilerini biliyormu bakalim aklina esip vermistir can kendi cani degil paraya bakmis sadece nasil egitim aldiysa once insanligi ogretip sonra tip ogretmek gerekir
  Cevapla
 • yunus 3 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa da 70 yaşında trafik ehliyetini insanın elinden alıyorlar dikkat dağınıklığı yüzünden,bizim burada ise doktor 76 yaşında ameliyata giriyor.Ameliyat masasında enfeksiyon kapmış olamaz mı? hemen suçu diş tellerine atın siz!
  Cevapla
 • Mustafa Konur 3 yıl önce Şikayet Et
  Hadi ya...ben almanyada yaşıyorum ve burada 90 yaşında bile araba kullanıyorlar
  Cevapla
 • Musti 3 yıl önce Şikayet Et
  Akıl yaşta değil baştadır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akşener'den Flaş İmamoğlu ve Yavaş çıkışı! CHP'den alacaklı hale geldik
Dünyada yankı uyandırdı: Türkiye imkansızı başardı!