AKOM teyakkuzda! Binlerce personel mesaide!

İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı sırasında vatandaşların mağdur olmaması için İBB binlerce personelle çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan açıklamada, yağışın başlamasından itibaren 5 bin ton tuz kullanıldığı belirtildi.

GİRİŞ 23.02.2019 23:24 GÜNCELLEME 24.02.2019 09:37

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden, kar yağışı, yapılan çalışmalar ve uyarılar hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 

 

KAR YAĞIŞI İL GENELİNE YAYILDI

İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun batı kesimleri bugün sabah saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmiştir. Sistemin etkisiyle hava sıcaklıkları 8-10 derece birden azalarak -1 ila 2 derecelere kadar gerilemiştir. Akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı il geneline yayılarak etkisini göstermeye başlamıştır.

 

 

BİNLERCE PERSONELLE KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için 7.083 personel, 1.357 araç, köy yolları için 147 traktör ve metrobüs güzergâhında 33 kışla mücadele aracıyla E-5 (D-100), TEM Karayolu ve ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam etmektedir.

İBB VE İLÇE BELEDİYELERİ BİRLİKTE ÇALIŞIYOR

İlçe belediyelerin sorumluluk alanında olan sokak ve mahallelerdeki karla mücadele için İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerekli tuz takviyesinde bulunmuş olup, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ilçe belediyeleri ile koordine halinde çalışmalar sürdürülmektedir.

KAR YAĞIŞININ BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE 5 BİN TON TUZ KULLANILDI

Kar yağışının başlamasıyla birlikte İBB tarafından 5 bin ton tuz kullanılmıştır. Üstgeçitlerde, otobüs duraklarında buzlanmalara karşı tuzlama çalışmaları devam etmektedir.

EVSİZ VATANDAŞLAR İÇİN İHBAR HATTI: 153

Evsiz vatandaşlara kış hizmeti kapsamında İBB’nin tesislerinde 327 kişi misafir edilmektedir. Beyaz Masa 153’e bu yönde gelen ihbarlar için anında harekete geçmektedir.

Meteoroloji’den alınan bilgiye göre İstanbul’da etkili olan kar yağışının Pazar (yarın) akşam saatlerine kadar etkili olması beklenmektedir.

ETİKETLER
akom
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
BM'den skandal karar! Türkiye'den sert tepki
İmamoğlu'nun 48 bin liralık balık ziyafetinden yeni detaylar: Kalkan ciğeri yemişler