İP kurucu üyesi Yeniçeri'den çok sert HDP çıkışı!

İyi Parti Kurucu Üyesi Özcan Yeniçeri, Akşener'in HDP ile iş birliği yapmasına çok sert tepki gösterdi. Yeniçeri, HDP'nin bir terör organizasyonu olduğunu belirterek kapatılması gerektiğini ifade etti.

İP kurucu üyesi Yeniçeri'den çok sert HDP çıkışı!
İP kurucu üyesi Yeniçeri'den çok sert HDP çıkışı!
GİRİŞ 06.03.2019 10:01 GÜNCELLEME 06.03.2019 10:03
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

İP'in kurucu üyelerinden Özcan Yeniçeri, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde HDP ile iş birliği yapan İP ve CHP'ye çok sert tepki gösterdi. 
 
Yeniçeri, ''HDP ile iş birliğinin ve onunla birlikte siyasetten bir sonuç almaya çalışmanın çaresizlikten ve ödleklikten başka bir anlamı yoktur.'' dedi.
 
Mehmetçik'in kanından taviz verilerek seçimin kazanılamayacağını dile getiren Yeniçeri, ülkeyi bölmek için emperyalizmin emrine girmiş olan unsurlarla hiç kimsenin iş birliği yapamayacağını, yapılacak iş birliklerinin de meşru olamayacağını belirtti.
 
''VATANDAN TAVİZ VERİLEREK İŞ BİRLİĞİ YAPILAMAZ''
 
Yeniçeri, HDP'ile ilgili ''Teröristi besleyeceksiniz, teröriste destek olacaksınız, teröristi meşrulaştıracaksınız, makulleştireceksiniz sonra da Türkiye'yi ileriye götürmek için hizmet ettiğinizi söyleyeceksiniz. Buna kargalar güler.'' ifadelerini kullandı.
 
Yeniçeri, HDP ile iş birliği yapan CHP ve İP'e şu sözlerle tepki gösterdi:
 
''Vatandan taviz verilerek, milletin birliğinden taviz verilerek, Mehmetçik'in kanından taviz verilerek seçim kazanılamaz. ''Sırtımızı PYD'ye dayadık, buralardan defolup gidecksiniz...'' diyenler siyaset değil terör yapmaktadır. Bu dil siyasetin dili değil terörün dilidir. Terör dilini konuşanlarla iş birliği yapmak, üstü açık ya da kapalı yan yana gelmek hiç bir siyasi partiye katkı sağlamaz.''
 
''HDP KAPATILSIN''
 

HDP'nin siyasi kamuflajlı bir terörist organizyonu olduğunu belirten Yeniçeri, HDP'nin bölücü politaklarının red edilmesi gerektiğini ve HDP'nin kapatılması gerektiğini belirtti.
 

 

 

ETİKETLER
akşener iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Gurbetçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Zararın neresinden dönersen kardır. Yeniçeri bey .15 Temmuz kalkışması size bir şey hatırlatmıyormu . Algı siyaseti sizleri esir alabiliyor . Sana Öner’im ABD nin içinde bulunduğu darbeleri bir araştırın ve göreceksiniz ülkelerin bağımsızlığı nasıl pazarlık konusu yapılıyor .
  Cevapla
 • Osmanlı Kartalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Saygıdeğer hocam, müsaadeniz olursa size iki şarkı tavsiye etmek istiyorum: 1-Günaydınım, narçiçeğim 2-Geç kaldın (Kamuran Akkor)
  Cevapla
 • M.Ali Efendioğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Düşüncesinde samimi ise daha iyi rol yapan İP'te niye duruyor?..
  Cevapla
 • yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  günaydııın efendı bız bunları soylerken cıddıye almıyordunuz bakıyorumda anketlerden sonra herkes kose kapmaca oynamaya basladı
  Cevapla
 • KARADERELİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz önce üzerinize düşeni edin, yani istifa etmeniz gerekmiyor mu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Korkutan araştırma! Koronadan ölme riskini iki katına çıkarıyor
Erdoğan masaya vura vura söyledi! Kimseden dilenmeden kendimiz yapıyoruz