Ezana hakaret edenlere CHP'den destek!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim'de bir araya gelen ve ezanın okunmasıyla birlikte ıslık çalmaya başlayan kadın yürüyüşüne ezana yönelik hakaretleriyle yargılanan CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Sera Kadıgil'in de katıldığı ortaya çıktı.

Ezana hakaret edenlere CHP'den destek!
Ezana hakaret edenlere CHP'den destek!
GİRİŞ 11.03.2019 01:17 GÜNCELLEME 11.03.2019 03:20
Bu Habere 245 Yorum Yapılmış

Sera Kadıgil, ezana hakarette bulunduğu gerekçesiyle yargılanıyor ve hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Sera Kadıgil; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından, "O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık nolur ya! Resmen ağzıma ağzıma okunuyor her sabah!!" ve "Kapıda oynayan çocuklardan rahatsız olunca kızgın yağ dökem mi üstlerine? Ya da uykumdan uyandıran ezan için camiyi asıp imamı mı keseyim?" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Kadın yürüyüşüne, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ve CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok da katılmış.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim'de bir araya gelen ve ezanın okunmasıyla birlikte ıslık çalmaya başlayan kadın gruplarının yürüyüşüne ezana yönelik hakaretleriyle yargılanan CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Sera Kadıgil'in de katıldığı ortaya çıktı.

 

 

KADIN YÜRÜYÜŞÜNE CHP'Lİ KAFTANCIOĞLU, ALTIOK VE KADIGİL DE KATILMIŞ

CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından Taksim'deki kadın yürüyüşüne ilişkin fotoğraflar paylaştı ve "Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz!" Yaşasın kadın dayanışması..." ifadeleri yer aldı.

ETİKETLER
destek
YAZDIR
YORUMLAR 245
 • s€d@ 2 yıl önce Şikayet Et
  Vatan haini, din düşmanı diye ceza yiyip ülke vatandaşlığından çıkartılsınlar. Siyonist rejimin hüküm sürdüğü ezansız topraklara gitsinler..
  Cevapla
 • agür 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne kadını... nerde kadınlar?Ezana kin kusanlara Allah lanet etsin, lanet etsin, lanet etsin.
  Cevapla
 • Elazığlı Gakgoş. 2 yıl önce Şikayet Et
  Sizden ne susmanızı ne korkmanızı nede itaat etmenizi istiyoruz sadece Milli Değerlerimize SAYGI Duymanızı istiyoruz. Bizde Sizden ZALİM olana karşı Susmuyoruz korkmuyoruz vede asla itaat etmiyoruz. Saygı duymayan insanların saygı isteme hakkı maalesef yoktur...
  Cevapla
 • TürkMücahid 2 yıl önce Şikayet Et
  dua edin, ülkemde buna rağmen yaşıyorsunuz !!!
  Cevapla
 • kayı boyu türk 2 yıl önce Şikayet Et
  bunların soy agacına bakın kesinikle bir karışıklık var bunlar türk kürt laz çerkez olamazlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AB'de liderlerden kritik Türkiye görüşmesi!
Konuk cumhurbaşkanı yerli otomobilin direksiyonuna geçti!