İŞKUR'dan TYP kapsamında temizlik personeli alımı! Başvuru ekranı ve şartları..

İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden TYP ile 13 farklı şehire toplamda 4156 kişilik temizlik ve çevre düzenleme personeli alımı yapılıyor. Başvurular İŞKUR şubelerinden veya online olarak yapılabilecek. Peki başvuru şartları neler?

İŞKUR'dan TYP kapsamında temizlik personeli alımı! Başvuru ekranı ve şartları..
İŞKUR'dan TYP kapsamında temizlik personeli alımı! Başvuru ekranı ve şartları..
GİRİŞ 15.03.2019 09:04 GÜNCELLEME 15.03.2019 09:05

İŞKUR farklı illerde istihdam etmek üzere TYP kapsamında 4156 kişilik temizlik ve çevre düzenleme personeli alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR’un en çok rağbet gören programı olan TYP’ye başvuru yapacak adaylardan aranan bazı şartlar vardır. Bu şartlar arasında; 18 yaşını tamamlamış olmak, öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, başvuru yaptığı şehirde ikamet ediyor olmak gerekmektedir. Program 9 ay süreli olacak ve çalışanlara asgari ücretten maaş verilecek. Peki alımlar hangi şehirlerde olacak? Başvurular nasıl yapılacak? Detaylar haberimizde...

 

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

Antalya

 

Erzurum

Uşak

Bartın

Ordu

Denizli

Erzincan

Balıkesir

Sakarya

Çorum

Ardahan

Erzincan

Tunceli

TYP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR tarafından alımları yapılacak olan söz konusu pozisyonlara başvuru yapacak adayların ilk olarak İŞKUR’a kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Daha sonra yukarıdaki başvuru şartlarını taşıyan adaylar BURAYA tıkladıktan sonra açılan sayfadaki sol üst köşede yer alan ‘’ARA’’ butonuna bastıktan sonra ilanları görebilir ve başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'deki ırkçı saldırıya sert tepki
İstanbul'da hangi camilerde cuma namazı kılınabilecek? İşte ilçelerin listesi...