Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti!

Geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçirerek hastanede yoğun bakıma alınan Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti.

GİRİŞ 13.03.2019 11:17 GÜNCELLEME 13.03.2019 21:18
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

58 yaşında olan Beril Dedeoğlu, bir süre önce beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. 

Sabah saatlerinde vefat haberi gelen Beril Dedeoğlu ile ilgili hastaneden açıklama bekleniyor. 

CENAZE NAMAZI FATİH CAMİİ'NDE KILINACAK

Dedeoğlu'nun cenazesi 15 Mart Cuma günü, Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

BERİL DEDEOĞLU KİMDİR?

Beril Dedeoğlu 1961'de Ankara'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. 1986'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı.

Akademik kariyerine Prof. Dr. Esat Çam'ın asistanı olarak, 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde başladı. 1999 yılında doçent, 2005 yılında profesör oldu. Aynı yıl Galatasaray Üniversitesi İkitisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığına getirildi. Bir dönem Kadir Has Üniversitesi'nde ders verdi. Ayrıca, Uluslararası Güvenlik ve Strateji, Avrupa Birliği ve uluslararası ilişkiler alanlarında birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

6 Şubat 2012 tarihinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine atandı. 28 Şubat 2017 tarihinde, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un yerine Ege Üniversitesi Rektör Vekili olarak atandı.

22 Eylül 2015 tarihinde geçici seçim hükümetinde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci olarak atandı. 24 Kasım 2015'te görevini, 1 Kasım Genel seçimleri sonrası oluşturulan 64. Hûkümette AB Bakanlığına yeniden getirilen Volkan Bozkır'a devretti. Bakanlık görevinin ardından, 10 Aralık 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yükseköğretim Kurulu üyeliğine atandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Altan Gümüş'ün kızı olan Hatice Beril Dedeoğlu, evli ve iki çocuk annesidir. Halen Galatasaray Üniversitesi'nde görev yapan Beril Dedeoğlu, 2018 yılının Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu'na atanan isimlerden birisi oldu.

 

 

KAYNAK: TRT HABER
YORUMLAR 61
 • İnşaallah 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH rahmet eylesin.
  Cevapla
 • Ferdi ÇAKIR 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet Eylesin.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Allahın ilahı takdiri bu kaçış yok allah rahmet etsin sevenlerine allah sabır versin hep beraber üzüldük ölüm acı ama gerçek
  Cevapla
 • Ordu-m 1 yıl önce Şikayet Et
  Bütün ölümler erken olur ama Beril hocanın ülkemiz için yapacağı çok şey vardı. Allah rahmet eylesin. Nasıl oldu böyle bir anda.
  Cevapla
 • Büyük Kayıp 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemiz icin büyük bi kayip basimiz sagolsun Allah rahmet eylesin insallah...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Biden Rusya'ya rest çekti, B-1B'ler Norveç'e indi
TÜRSAB Başkanı açıkladı: Türkiye’ye talep bir gecede yüzde 500 arttı