MSB en az ilköğretim mezunu işçi alımı! İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı 600 kişilik işçi alımı için başvurular başladı. En az ilköğretim mezunu adaylar arasından alımları yapılacak olan ilana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Peki MSB başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılacak? Detaylar haberimizde..

MSB en az ilköğretim mezunu işçi alımı! İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılır?
MSB en az ilköğretim mezunu işçi alımı! İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılır?
GİRİŞ 29.03.2019 09:06 GÜNCELLEME 29.03.2019 09:06
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz günlerde duyurusu Milli Savunma Bakanlığı tarafından 600 kişilik personel alımı için başvuru işlemleri başladı. Başvuru işlemleri Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak. Farklı branşlara yapılacak olan personel alımına başvuru yapacak adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. İşte MSB işçi alımı ile ilgili merak edilenler...

 

MSB HANGİ POZİSYONLARA İŞÇİ ALIMI YAPIYOR?

 

 

MSB 600 personel alımı başvuru

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar:

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak.

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

- Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

- Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

- Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Millî Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

- Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

- Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

- Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

- EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

- Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

İlana başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. MSB tarafından yapılan personel alımına başvuru yapacak adayların BURAYA tıkladıktan sonra açılan sayfadaki ‘’İŞYERİ UNVANI’’ yazan kısma ‘’MSB PERSONEL DAİRE’’ yazarak ‘’ARA’’ butonuna tıklamaları gerekmektedir. Bu aşamada tüm ilanlar çıkmış olacaktır.

YORUMLAR 1
  • Ayşe 4 yıl önce Şikayet Et
    Allah razı olsun detay verip açıklama yapmışsınız. Diğer sayfalar bir tık daha fazla almak için uzatmışlar yönlendirme yok.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
14 Başlıkta 202 proje! İlçenin çehresi değişecek
Marmara'da yeni fay sürprizi: 169 yıldır suskun!