Sakarya Belediye Başkanı adayı Ekrem Yüce kimdir? Yaşı ve memleketi?

AK Parti Sakarya Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce kimdir? 1954 yılında dünyaya doğan Ekrem Yüce aslen nereli ve kaç yaşındadır? Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünde tamamlayan Ekrem Yüce'nin biyografisi...

Sakarya Belediye Başkanı adayı Ekrem Yüce kimdir? Yaşı ve memleketi?
Sakarya Belediye Başkanı adayı Ekrem Yüce kimdir? Yaşı ve memleketi?
GİRİŞ 27.03.2019 11:26 GÜNCELLEME 27.03.2019 11:26

Ekrem Yüce 1954 yılında dünyaya geldi. Sakarya Vilayeti, Geyve İlçesi’nin Çengel Köyü’nde doğan Yüce doğam büyüme buralı.

İlk ve orta öğrenimini Pamukova’da, lise öğrenimini Kırklareli Atatürk Lisesi ile Adapazarı İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yükseköğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünde Yüksek Mühendis olarak tamamladı. 

Ziraat Yüksek Mühendisi Ekrem Yüce evli ve 2 çocuk babasıdır. 

2019 yerel seçimleri, AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı.

Kırklareli, Erzurum ve Adana gibi illerimizde Diyanet Teşkilatı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlarda devlet memurluğu ve idari görevlerde bulundu.ÇAY-KUR Araştırma Enstitüsü Teknoloji Kısım Müdürlüğü’nde Mühendislik, Karadeniz Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümü’nde Okutmanlık yaptı. Bu görevine Rize Üniversitesi’nde de devam etti. Adapazarı Merkez Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. 

ÇAY-KUR Genel Müdürlüğü’nde ve özel sektörde, Mühendis, Kısım Müdürlüğü ve Fabrika Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. Adapazarı Merkez Erenler Belediye Başkanlığı görevini yaptı.Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü [ÇAY-KUR] Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini 04.02.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar yürüttü.KAMU-İŞ [Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası] Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini 15.11.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar sürdürdü.Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yaptı.ÇAY-KUR Sosyal Dayanışma ve Kültür Vakfı Başkanlığı görevini 08.06.2003 tarihinden 10.03.2011 tarihine kadar yürüttü.Rize Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.Rize Üniversitesi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.2012 Tarihinden itibaren DOKAP başkanlığını yürütüyordu. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
SSB Başkanı Demir'den Azerbaycan açıklaması: Hiçbir zaman tereddüt etmedik
Ermenistan'dan S-300 hamlesi! Azerbaycan'dan son dakika açıklaması