Skandal! CHP'li Yalova Belediyesi hibe olan bisikletlerle oy istedi

CHP'li Yalova Belediyesi'nde skandal...Bakanlığın hibe bisikletlerine kendi adaylarının ismini yazdılar. Sağlık Bakanlığı'nın hibe ettiği 2 bin bisikleti çocuklara dağıtmayıp 3 yıl depoda saklamışlar

Skandal! CHP'li Yalova Belediyesi hibe olan bisikletlerle oy istedi
Skandal! CHP'li Yalova Belediyesi hibe olan bisikletlerle oy istedi
GİRİŞ 27.03.2019 15:59 GÜNCELLEME 27.03.2019 15:59
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

CHP’li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın, Sağlık Bakanlığı’nın 3 yıl önce hibe olarak gönderdiği 2 bin bisikleti çocuklara dağıtmayıp üzerine kendi isimini yazarak seçim malzemesi olarak kullandığı iddia edildi. Traktör römorklarıyla taşınırken görüntülenen bisikletlerin Sağlık Bakanlığı'nın logosu olmasına rağmen üzerine "Yalova Vefasıyla Güzel" şeklinde yazı yazılması dikkat çekti. 

 

İddiaya göre, hacizli makam aracıyla gündeme gelen ve borç batağındaki CHP’li Yalova Belediyesinin Başkanı Vefa Salman, bu kez yürekleri sızlatan farklı bir skandalla gündeme geldi. Sağlık Bakanlığı'nın 3 yıl önce bisiklet yolu mesafesi karşılığında belediyeye verdiği bisikletleri Yalovalı çocuklara dağıtmayan CHP'li belediye 3 yıl sonra depodan çıkardığı bisikletlere "Yalova Vefasıyla Güzel" yazısını ekleyip oy avına çıktı. 
Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde bisiklet kullanımını arttırmak amacıyla devreye aldığı proje kapsamında, yapılacak olan her 1 metre bisiklet yolu sözüne karşılık bir bisiklet hibe etti. Aynı protokolü CHP’li Yalova Belediyesi de 3 yıl önce imzaladı. Bakanlık da protokol karşılığında Yalova Belediyesi’ne yaklaşık 2 bin bisiklet gönderdi. Gelen bisikletler 3 yıl depoda saklandı. 

Skandalı AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar deşifre etti. Salman'ın söz verdiği bisiklet yollarını da yapmadığını dile getiren Bağatar,"Vefa Salman, gönderilen bisikletlerin Yalova Terminalinde bir depoya indirilmesi talimatı verdi. 3 yıldır bu depoda bekletilen bisikletler, şimdi ise seçim malzemesi oluyor. Yaklaşan yerel seçimler öncesi kolları sıvayan başkan, bisikletlerin üzerine "Yalova Vefa’sıyla güzel" yazdırdı. Salman, isminin yazılı olduğu bisikletleri şimdi seçim çalışmaları ve oy toplama amacıyla dağıtmaya hazırlanıyor. 

 

 

ETİKETLER
Aday
YAZDIR
YORUMLAR 37
 • Milletin Avukatı 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar yaparmı yapar Hiç şaşırmadık..
  Cevapla
 • ayhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bakanlık nitelikli dolandırıcılık suçundan dava açmalı.
  Cevapla
 • Aziz 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlık Bakanlığı derhal dava açmalı.
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Payitaht Abdülhamid ne dedi? Son tokadımızı vuracağız! Tokat ağır olunca bisiklet dağıtmaya mı başladılar ne. Ey Chp, ne yapsan boş. Kaydedeceksiniz çünkü Terör partisi ile bir olduğunuz bir bir ortaya çıktı. Türk milleti asker ruhundan taviz vermediğini bir nisan da herkes görecek. Cumhur ittifakı Başkanlık sistemidir. Parlementer sistem ölmüştür.
  Cevapla
 • filinta 1 yıl önce Şikayet Et
  aynen
  Cevapla
 • hkt 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu bisikletleri gönderen her kim ise akibetini neden sormuyor üç senedir. İşte vatandaş bunun için kızıyor size
  Cevapla
 • tugra 1 yıl önce Şikayet Et
  başına belediye başkanı koymuşya işte ama bizim milletimiz o başkanı alaşa etmesini bilir
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Hırsızın suçu yok herhalde sana göre.
  Cevapla
 • neden? 1 yıl önce Şikayet Et
  kardeş devlet her yaptığı için arkasına görevlimi koyacak bu kadar yoğun bir iş yoğunluğu varken ..belediyede çalışanlar devlete ihbar edebilirlerdi neden haber vermediler?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Volkan Bozkır BM kürsüsünde ilk kez konuştu! Trump'tan da açıklama
Son dakika haberi: EBA çöktü mü? Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı