Soylu: Sona geldik yarıdan dönmek istemiyoruz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Birileri PKK'ya yeniden güç ve moral vermeye çalışıyor. Yaklaşık 2 aydır bu garip ve tehlikeli ilişkiyi anlatmaya çalıştık. Çünkü 2024 yerel seçimlerinde de PKK'yı ve terörü konuşmak istemiyoruz. Yine aynı işlere dönmek istemiyoruz. Kasedin tekrar başa sarılmasını istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 30.03.2019 13:31 GÜNCELLEME 30.03.2019 17:30
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Soylu, yarın yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoyla vatandaşlara seslendi.

 

 

17 yıldır Türkiye'nin birçok meselesini geride bıraktıklarını ifade eden Bakan Soylu, akmayan suları, maaş kuyruklarını, çöp dağlarını, yetersiz altyapıyı ve IMF'ye olan borçları artık konuşmadıklarını belirtti.

Terörü ve PKK'yı hala konuştuklarını dile getiren Süleyman Soylu, şunları kaydetti:

"Büyük bir mücadele verdik ve işin sonuna geldik. PKK'yı bitiriyoruz ancak bu yerel seçimde gördüğümüz, belediyecilikle ilgisi olmayan garip bir ilişki bizi rahatsız ediyor. Birileri PKK'ya yeniden güç ve moral vermeye çalışıyor. Yaklaşık 2 aydır bu garip ve tehlikeli ilişkiyi anlatmaya çalıştık. Çünkü 2024 yerel seçimlerinde de PKK'yı ve terörü konuşmak istemiyoruz. Yine aynı işlere dönmek istemiyoruz. Kasedin tekrar başa sarılmasını istemiyoruz. Milletimiz çok acılar çekti, çok bedeller ödedi. Yolun yarısından dönmek istemiyoruz. Bunun için desteğinizi istiyoruz. Lütfen, mesele sadece belediye meselesi değil, mesele Türkiye meselesidir." 

YORUMLAR 3
 • A.A 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyeye düşmanlık yapanlara, Bugün sandıkda Cevab vermenin zamanı.!
  Cevapla
 • Testere 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu halk bunları gormuyormu ulan nasıl kanıyorlar bunlara kafayı yıyecem yahu
  Cevapla
 • kırkdort4444 2 yıl önce Şikayet Et
  helala bakanım, her zaman yanıızdayız, durmak yok yola DEVAM.nokta
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünyayı şoke eden darbe girişimi! Başbakan ve çok sayıda bakan tutuklandı
6 bin dolarlık otomobil resmen görücüye çıktı! Özellikleriyle dikkat çekti