CHP itiraz ettikçe AK Parti oyunu arttırdı! Bir itiraz daha

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Keşan ilçesinde itiraz üzerine yeniden yapılan oy sayımlarında AK Parti adayı Mustafa Helvacıoğlu'nun 23 oy farkla resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığına seçilmesine, İl Seçim Kurulu'na itirazda bulunduklarını söyledi.

CHP itiraz ettikçe AK Parti oyunu arttırdı! Bir itiraz daha
CHP itiraz ettikçe AK Parti oyunu arttırdı! Bir itiraz daha
GİRİŞ 03.04.2019 17:35 GÜNCELLEME 03.04.2019 17:38
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Pekcanlı, yeniden sayım esnasında tüm geçersiz oyların sayılması gerektiğini, seçim sonucunun kendi lehlerine değişeceğine inandıkları için ikinci kez itiraz edeceklerini söyledi. 

 

 

Pekcanlı, konuyu YSK'ya kadar götürmekte kararlı olduklarını ifade ederek, "İl Seçim Kurulu'na itirazımı yaptık. Bunu YSK'ya kadar götüreceğiz. Yani sonuna kadar bu haklı mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz bu yeniden sayımlarda, bu rakamın değişeceğine inandığımız için itiraz ediyoruz. Doğru neyse o, AK Parti ise Ak Parti'ye yazılır. Ama tamamının sayılmasını istiyoruz. Demek ki burada yanlış yazılan şeyler var ki fark 11'den 23'e çıktı. Biz doğru olan olsun diyoruz, olay bu" diye konuştu. 

YORUMLAR 5
 • Cenikli 3 yıl önce Şikayet Et
  Giresunda chp itiraz etti 39 oy arttı.eger türkiye grneli yeniden sayılmı ş olsa cumhur ittifakının oyu yüzde 58 leri bulur. Her tarafta chpkk ve fetö kaynıyor.giresunda iki gündür belediye temizlik yapıyor. Bir yerlere koli koli jağıt hurdası taşıyor.
  Cevapla
 • Kadir 3 yıl önce Şikayet Et
  Aynı durumu İstanbul için kabullenmeyip oldu bittiye getirme teleşındasınız ama
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  İstanbul’da sayılırken neden itiraz ediyorsunuz o zaman sayılsın işte hepsi
  Cevapla
 • izmirli 3 yıl önce Şikayet Et
  e bizde onu istiyoruz ama imamoğlu nedense buna pek yanaşmıyor...
  Cevapla
 • Sinop 57 3 yıl önce Şikayet Et
  Nasıl örgütlenmişler şer olunca iş...Bunlar demokrasi diyorlar ya kamera karşısında.?Hakimleri savcılarI göreve davet ediyoruz bu hareketler sandığa darbedir
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de koronavirüste son durum! Yeniden binin altında!
Almanya'da dijital kaos! Kredi kartları devre dışı: Kimse ne olduğunu bilmiyor