2 çocuk annesi, komşusundan borç aldığı altınla muhtar oldu

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Nesime Gül Özdemir (40) komşusunda borç aldığı altınla, afiş ve oy pusulası bastırıp, 11 erkek rakibini geride bırakarak mahallesine muhtar oldu.

2 çocuk annesi, komşusundan borç aldığı altınla muhtar oldu
2 çocuk annesi, komşusundan borç aldığı altınla muhtar oldu
GİRİŞ 07.04.2019 10:28 GÜNCELLEME 07.04.2019 11:38
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Nesime Gül Özdemir, "Kız meslek lisesi mezunuyum. Mahalleli bana 'Keşke sen muhtar olsan' diyordu. Komşuların teşvikiyle muhtar adaylığına başvurdum. Komşumdan bir cumhuriyet altını borç alarak bozdurdum. 379 oyla muhtar seçildim" dedi.

Doğubayazıt İlçesi Hasaykeyf Mahallesi'nde yaşayan Nesime Gül Özdemir, kız meslek lisesinden mezun olduktan sonra 3 yıl dikiş- nakış hocalığı yaptı. Evlendikten sonra işini bırakan Nesime Gül'ün bir kız ve bir de oğlu oldu. Mahallede yaşanan sıkıntılara erkek muhtarların çözüm bulamadığını gören Nesime Gül Özdemir, muhtar olmaya karar verdi. Mahalleliye muhtarlardan daha çok faydalı olduğunu ifade eden Özdemir, komşularının 'Keşke sen muhtar olsan' ifadeleri üzerine aday olduğunu söyledi. Mahalleden aldığı destekle daylık müracatı yaptığını ifade eden Özdemir, maddi durumu iyi olmadığı için de komşusundan bir altın borç alarak broşür ve oy pusulalarını bastırdığını kaydetti.

 

 Özdemir, şunları söyledi:

"Mahallelinin destek dolu ifadeleri üzerine aday olduktan sonra aldığı borç altını bozdurarak broşür ve oy pusulalarını bastırdım. Seçim için mahallede bütün herkesin kapısını çaldım. Seçim çalışması sırasında 2 çift ayakkabım yırtıldı. Yaptığım çalışmaların sonucunu 31 Mart gecesi aldım. 11 aday arasında 379 oyla mahallenin muhtarı oldum. Artık Hasankeyf mahallesinin sakini değil sahibi oldum. Allah'a çok şükür mazbatamı da aldım, artık hizmet zamanı."

Verdiği bir Cumhuriyet altınıyla komşusunun muhtar olmasını sağlayan komşu Aysel Yıldız ise "Biz kendisinin muhtar olmasını çok istiyorduk. Şimdiye kadar erkek muhtarlar hiçbir şey yapmamıştı ve bir kadının muhtar olması daha iyi olacağını düşündük ve şükür muhtar oldu. Muhtar olmadan önce de bütün mahallelinin yardımcısı oluyordu bu yüzden kendisini destekleyip oyumuzu verdik" dedi. 

 

 

ETİKETLER
Ağrı
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Bozuk düzen 1 yıl önce Şikayet Et
  Muhtarlık kalkmali
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Tamamda kardeşim Muhtarın görevi ne ?? Artık hizmet zamanı ne demek? Başbakan mı oldun? Bakan mı oldun? Muhtarların bir Tabanca taşıma ve bir de ikametgahlara mühür basmaktan başka şey yaptıklarını bilmiyorum! İkametgah da yok artık yani boşlar. Birde anlayamadığım ; Muhtarlara neden Tabanca taşıma hakkı veriliyor?? Çok mu tehlikeli yaptıkları iş? Tabancaya mı ihtiyaç duyuluyor?
  Cevapla
 • Ecdad 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim muhtarları bulmak istiyorsan kahvede yakalarsın
  Cevapla
 • Muhtaar 1 yıl önce Şikayet Et
  Muhtarlar ne iş yapar hala çözemedim. 25 yıldır ilçede bir mahallede yaşıyorum daha isim düşmedi muhtara.gelecek seçim bende adaylığımı koyacağım muhtarlığa valla.
  Cevapla
 • Gazi 1 yıl önce Şikayet Et
  Azmin zaferi
  Cevapla
 • Urfalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Keşke faydalı bir işe azmetseymiş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: UNESCO'dan Ayasofya açıklaması
Ayasofya için yargı yolunu ilk açan Başkan konuştu