Sosyal Hizmet Şehri Projesi tanıtıldı

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesinin tanıtım programı bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Darülaceze İdari Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti.

Sosyal Hizmet Şehri Projesi tanıtıldı
Sosyal Hizmet Şehri Projesi tanıtıldı
GİRİŞ 13.04.2019 16:58 GÜNCELLEME 13.04.2019 17:02
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Darülaceze Başkanlığı tarafından düzenlenen "Dünü, Bugünü ve Yarını ile Darülaceze" ve "Sosyal Hizmet Şehri Projesi"nin tanıtım programı bugün gerçekleşti.

 

 

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesinin tanıtım programına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Darülaceze İdari Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Programa katılanlara Arnavutköy’de yapılacak Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesi hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

21. Yüzyıl Darülaceze Projesi Arnavutköy’de yapılacak

 

 

Programın açılış konuşmasını yapan Darülaceze İdari Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan, "Kayışdağı’nda bir yerleşke Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanı olduğu dönemde yapılmış. Onun dışında ilk gerçek anlamda 21. Yüzyıl Darülaceze Projesi Arnavutköy’de yapılacak. Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla ortaya çok daha ciddi bir proje çıktı.

Yaşlı bakım hizmetleri dünyada ticaretleştirilmiş bir alan. Bizim ülkemizde bunun kendi geleneğimizle bağlantılandırılarak bir vakıf hizmeti halinde devam ediyor olması çok anlamlı. Onun için Darülacezeye dünyada tek diyebiliyoruz.

Onun için yeni yapacağımız yerleşkede alanında tek ve en güçlü yerleşke olacaktır. Bizim idare meclisi olarak üzerimize düşen bunların sürdürebilirliğini temin etmek. Bunların ebediyen yaşamasını temin edecek bir kurumsal yapıyı kurabilmek. Bunun için çalışıyoruz. Bu bizim medeniyetimizin dünyaya armağanı olan bir marka. Bu projeleri devamlı şekilde desteklemenizi, kendinizi Darülaceze’nin devamlı bir parçası olarak hissetmenizi isterim. Burada amaç bir medeniyet mesajının yaşatılmasıdır" ifadelerini kullandı.

Örnek bir proje teşkil edecek

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesinin sevgi, merhamet ve şefkat şehri olarak anılacağının altını çizen Bakan Selçuk ise "Sosyal Hizmet Şehri Projesi, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yeni bir değer olarak insanlığa hizmet edecektir. Proje hazırlık çalışmalarının yüzde 50’sinin tamamlandığını belirtmek isterim. Yerleşkedeki yeşil alan inşaat alanından beş kat daha fazla olacaktır. Tamamen çevreci bir merkez olacak. Yatay mimarisiyle, yaşanabilir alanlarıyla, çocuk merkeziyle, kütüphanesiyle hatta kuş evleriyle örnek bir şehir olarak devam edecektir. Bir şehirde olması gereken tüm ideal koşulların orada olacağına inanıyoruz. Bu proje yerel yönetimler içinde örnek bir proje teşkil edecek. Sevgi, merhamet ve şefkat şehri olarak anılacak’’ diye konuştu.

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
    ne güzel memleketi sülale tamamen devlet desdekli halkmı onları bilmem hak ediyoruz demekki
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Pakistan savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti! Gemide dikkat çeken detay