Şehit Babası: Buraya gelmesinden çok üzüntü duydum

Şehit Yener Kırıkçı'nın babası Mustafa Kırıkçı, oğlunun cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğramasıyla ilgili ilk kez konuştu. Kırıkçı, "Kemal'in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum" dedi.

GİRİŞ 22.04.2019 08:40 GÜNCELLEME 22.04.2019 08:41
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Hakkari'de PKK'lı teröristlerce şehit edilen Yener Kırıkçı'nın babası Mustafa Kırıkçı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'nın Çubuk İlçesindeki şehidin cenazesine gelmesiyle ilgili rahatsızlığını dile getirdi. Kırıkçı, "Ben şehit babası olarak Kemal'in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum" dedi.

 

Türkiye-Irak sınırında şehit düşen Yener Kırıkçı, Ankara'nın Çubuk ilçesinde toprağa verildi. Şehidin törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya uğradı.

ŞEHİDİN BABASI: GELMESİNDEN ÇOK ÜZÜNTÜ DUYDUM

 

Şehidin babası Mustafa Kırıkçı, "Ben şehit babası olarak Kemal'in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum. Kendisinin de haberdar etmediği için halkımız da ona karşı bir şeyde bulunmuştur yani" ifadelerini kullandı.

ŞEHİDİN AMCASI: HALK KENDİ KENDİNE GALEYANA GELDİ

Şehidin Amcası Ziya Kırıkçı ise durumdan rahatsız olduklarını ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden sonra gerilimin yaşandığını belirterek, "Kemal Beyin geleceğinden hiç haberimiz yoktu. Biz şehit acısını çekiyoruz. Halk kendi kendine galeyana geldi. Her şey dört dörtlük yapıldı hazırlandı cenazemiz için. Kılıçdaroğlu gelince ortalık karıştı" diyerek Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendilerini ziyaret edeceğinden haberlerinin olmadığını ve yaşanan gerilimin Kılıçdaroğlu geldikten sonra meydana geldiğini dile getirdi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN GELMESİNİ ZATEN İSTEMİYORDUK"

Şehidin dayısının oğlu Aydın Tuzcu, acılarını yaşayamadıklarını ve şehidin annesinin evladını göremediğini ifade ederek, "Biz zaten şehidimizin defnini yapmak istiyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelmesini zaten istemiyorduk. Biz zaten kendi acımıza yanıyorduk. O an gelmesiyle zaten halk galeyana geldi. Gelmeseydi daha iyiydi. Bize de bir telefon edilmedi. Geldiğinden bizim haberimiz yoktu. Yani şehidimiz annesine ben baktıramadım. Neredeyse devrilecekti. Zaten amcamızı 93'te şehit verdik. Siyaset ile de bir işimiz yok bizim. Kendi acımızın yanında bir de o çıktı bize. Kendimiz zaten yandık. Ben halama baktırıyordum o gelince ortalık karıştı. Gösteremedim şehidimizin annesine, yapamadık. Yandık" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 72
 • abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  bu mahalli seçimlerde apaçık pkk ile işbirliği yaptığı ortada iken hangi yüzle şehit cenazesine gidiyor. asıl porovakötör k. kılıçtaroğludur. Ülkede kaos peşindeler hala. ağababaları olan abd ve avrupa birliği de gaz vermeye devam ediyor. Vatan hainleri ile işbirliği ortada iken. Bay kemalin şehit ailesine sormadan cenazeye katılması ve yalandan mağdur edebiyatı yapması sırıtıyor.
  Cevapla
 • Fuzul 3 yıl önce Şikayet Et
  bundan sonra şehitlerin ruhu devrede by kemal..sen daha dur!
  Cevapla
 • samimi 3 yıl önce Şikayet Et
  Kemal her hangi birisi degil millet onu iyi taniyor.O zaman hdp lilerde sehit cenazesine gelsin dalga gecer gibi.
  Cevapla
 • şefik 3 yıl önce Şikayet Et
  yani adamın oglu şehit oluyo kemal bey hangi sıfatla gidiyor belkı adam istemiyor arkadaşım
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Halk kendi kendine galeyana gelmiş :)))
  Cevapla
 • CanTürk 3 yıl önce Şikayet Et
  arkadaşım az akıllı ol o acı içinde birde saçmalıklarla uğraşıyor acılı insanlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan Bilecik'te gençlerle buluştu! Altılı masa ile ilgili gerçeği açıkladı
İşte 'Z Kuşağı' araştırması: Milliyetçi-muhafazakar gençlerin oranı %63