BAE ajanlarının bağlantıları ortaya çıktı

MİT’in operasyonuyla yakalanan 2 BAE’li ajanların yeni bağlantıları ortaya çıktı. Ajanlardan Samir Semih Şaban’ın Esenyurt’ta yakalandığı evde Filistinli bir ailenin kaldığı belirlendi. Filistin Konsolosluğu’nda çalışan kişi evi kiralarken, ev sahibini razı etmek için Yaser Arafat ile çekilmiş fotoğrafını gösterdi.

BAE ajanlarının bağlantıları ortaya çıktı
BAE ajanlarının bağlantıları ortaya çıktı
GİRİŞ 23.04.2019 06:47 GÜNCELLEME 23.04.2019 06:51
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) başarılı operasyonuyla kıskıvrak yakalanan iki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ajanının ilginç bağlantıları çıkmaya devam ediyor. Ajan Samir Semih Şaban’ın Esenyurt’ta yakalandığı evde Filistinli bir ailenin kaldığı ortaya çıktı.

 

 

ARAFAT’LA İKNA ETTİ

Yeni Şafak’ın edindiği bilgiye göre ajan Ajan Samir Semih Şaban’ın kaldığı ev, 6 ay önce Filistin konsolosluğunda çalıştığını belirten bir kişi tarafından kiralandı. Kendisine evi vermek istemeyen ev sahibine Yaser Arafat’la çekilmiş fotoğraflarını gösteren, babasının da Arafat’ın yanında bulunan albaylardan olduğunu belirten Filistinli, anahtarı aldıktan sonra karısı ve 3 çocuğuyla birlikte evde kalmaya başladı. İddiaya göre Birleşik Arap Emirlikleri adına ajanlık yapan Samir Semih Şaban da bir süre sonra bu ailenin yanına yerleşti.

 

 

EVDE TOPLANTILAR YAPILDI

Komşularına göre eve zaman zaman bazı ‘Filistinli Devlet yetkilileri’ gelip gitti. Bulgaristan’dan aldığı araçla tek başına İstanbul’a gelen BAE ajanı Zeki Yusuf Hasan ise Şaban tarafından otele yerleştirildi. MİT’in adım adım izlediği iki ajanın, yaptıkları faaliyetlere ilişkin görüşmeleri çoğunlukla dışarıda gerçekleştirdiği, bazen de Semih Şaban’ın yanında kaldığı Filistinli konsolosluk çalışanının evinde bir araya geldikleri iddia edildi.

‘NİYE İFŞA ETTİNİZ’ TEPKİSİ

Öte yandan ajanları yakalanan BAE’den de Türkiye’yi hedef alan açıklamalar geldi. BAE Federal Ulusal Konseyi Üyesi Ahmed bin Muhammed Jarwan, Türkiye’nin ajanları ifşa etmesine tepki gösterdi. Jarwan, “Bu iki kişi hakkında hukuki süreç işlerken ve henüz suçlama dahi yapılmamışken fotoğrafları ve kimlikleri ifşa edilmemeliydi” ifadelerini kullandı. Jarwan ayrıca Körfez vatandaşlarına “Türkiye’ye gitmeyin” çağrısı yaptı.

Yenişafak

YORUMLAR 15
 • TürkMücahid 3 yıl önce Şikayet Et
  KATAR ve Kuveyt vatandaşları hariç, tüm körfez vatandaşları israile gidin ! Gelip ülkemiz kirletmeyin !!! Ve bende karar aldım ,sizlerin ülkesi İSLAMA dönene kadar gitmeyeceğim...
  Cevapla
 • Polis like 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun
  Cevapla
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Yardım yataklık eden kimlermiş Filistinliler yazıklar olsun be Türkiye Filistin halkı için kendi çıkarlarından vazgeçsin siz alçaklara yardım yataklık edin
  Cevapla
 • birisi 3 yıl önce Şikayet Et
  Araplar ile bizim aramız açılırken , ingilizler ile arapların yakınlaşmasını sağlamak neden? kusura bakmayın ama ABD açık açık benim çıkarlarım önce gelir diyor...Biz niye yapmıyoruz...???
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Körfez ülkesi vatandaşları Türkiye'ye gitmesin de İsrail'e mi gitmelerini istiyorsun hainler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MSB acı haberi duyurdu: Komando Binbaşı Mehmet Duman şehit oldu
 Eski CHP’liden şok iddia: Jeremy Rifkin’i Kılıçdaroğlu’na bakın kim tavsiye etmiş!