İşte Ekrem İmamoğlunun ilk atamaları!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 5 atama gerçekleştirdi.

İşte Ekrem İmamoğlunun ilk atamaları!
İşte Ekrem İmamoğlunun ilk atamaları!
GİRİŞ 27.04.2019 09:38 GÜNCELLEME 27.04.2019 09:39
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bürokrat olarak ilk atadığı isim 1995 yılından bu yana İBB kadrosunda çalışan Nuri Sait Yıldırım 1992 yılı Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümü mezunu olan Yıldırım, 1998 yılından bu yana İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda müfettiş olarak görev yapıyor.

 

 

Yıldırım, müfettişliğinin ilk yıllarında İBB Kent Orkestrası Müdürlüğünde 2 yıl müdür yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında ise 2 sene İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı danışmanlığını görevlerini yürüttü. İmamoğlu'nun atamasının ardından 25 Nisan 2019 tarihinde İBB Özel Kalem Müdürü olarak görevine başladı.

Ekrem İmamoğlu'nun atadığı ikinci bürokrat ise Nurten Uğursoy oldu. Marmara Ünivesitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezunu olan Uğursoy, 1982 yılında İBB'de çalışmaya başladı. 2009-2015 yılları arasında arasında Gaziosmanpaşa Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü, 2015 yılından itibaren ise Avcılar Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü olarak görev yapmakta iken İBB Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı olarak atamasının yapılması için onay alındı. 

 

 

İmamoğlu'nun atadığı isimler arasında iki bürokratın yanı sıra beş de danışman yer aldı: Melih Geçek, Ertan Yıldız, Naim Erol Özgüner, Yiğit Oğuz Duman ve Murat Ongun. Ongun aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin basın sözcülüğü görevini yürütüyor. 

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Sinan 1 yıl önce Şikayet Et
  3 gün daha başkancılık oyna. Hastalığını başkandan alır gidersin.
  Cevapla
 • orhan 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı danışmanlığı nasıl bir iş arkadaş... bilen var mı? yazık bu milletin paralarına...
  Cevapla
 • Dervaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bilgiler çoktan ingiliz ajanların verildi geçmiş olsun.
  Cevapla
 • Doruklu 1 yıl önce Şikayet Et
  neticede adamlar iyi oyun kurmuşlar, akpartinin adamları da rehavete düşmüş olayı görmemişler. biz siradan kendi halinde vatandaş oldugumuz halde nerede neler olup bittiğini görüyoruz. bazende basiretin baglaninca yapacak birsey kalmıyor. herkes elini o taşın altına koyması gerekir.
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 1 yıl önce Şikayet Et
  geçici başkanın atama çıkartma yetkisi kaldırılsın en güzel bütün il-ilçe-belediye başkanları seçimle değil yönetime gelen hükümet vali atar gibi başkan atasın particilikten kurtulsun belediyeler her gelen kafasına göre atama personel sürme-çıkartma yapıyor.haksızlıklar başlıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bomba gelişme: Türkiye'nin Mısır açıklaması Yunanistan'ı harekete geçirdi
Sıfır otomobil satışları rekor kırdı, ikinci el araç pazarı da umutlandı