100 gün sonra en acı davet! Sosyal medyadan paylaşıldı

Buse için kaybolduğu bölgedeki Kemer Sanayi Sitesi Camii'nde cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılınacak.

100 gün sonra en acı davet! Sosyal medyadan paylaşıldı
100 gün sonra en acı davet! Sosyal medyadan paylaşıldı
GİRİŞ 01.05.2019 19:17 GÜNCELLEME 01.05.2019 19:19
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

20 yaşındaki Kader Buse Acar’ı kaybolduğu 24 Ocak’tan bu yana Ağva Deresi’nde, karada ve denizde jandarma, sahil güvenlik, deniz polisi, resmi ve özel kuruluşların sivil toplum kuruluşlarının aramaları sonuç vermeyince, anne-babası gıyabi cenaze namazı kıldırma kararı alarak duyuru yayınladı.

Baba Ahmet Acar, "98'inci günde arama çalışmalarından bir sonuç alamayınca kızımın ruhunun öbür dünyaya gidebilmesi, helallik almak için uğurlamaya çalışacağız" dedi. Gıyabi cenaze namazını daha önce düşündüklerini ama arama çalışmalarına hep bir ümitle baktıklarını ve sürenin geciktiğini belirten Acar, "Zaten bu süre çok uzadı, daha önce yapmamız gerekiyordu ama bir ümitle baktık her şeye. Bulamadık. Halen daha aramalarımız devam ediyor gerek jandarma gerek sahil güvenlik tarafından. İnşallah kızım bulunur" ifadelerini kaydetti.

Acılı baba, gıyabi cenaze namazının, kayboluşunun 100'üncü gününe denk gelmesinin tamamen tesadüf olduğunu sözlerine ekledi. 

 

 

YORUMLAR 3
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  her insan vefat ettiğinde ruhu berzah alemine göç ediyor, cenaze namazı sadece bir duadır ölene, ama Allaha iman etme ve kul olma gayretinde olmayanlara hiçbirşey fayda etmez artık
  Cevapla
 • Kisai 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş.. aynen mesele bundan ibaret!..
  Cevapla
 • Yahya 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun inşallah
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ne olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız!
Beyaz Saray'da silah sesleri: Trump toplantıyı terk etti