Yunan bu hale getirip zorla Türkiye'ye gönderdi!

Yasa dışı yollardan geçtikleri Yunanistan'da polise yakalanan Pakistanlı göçmenler Süfyan Muhammed (26) ile Ali Bari (18), Yunan polisini kendilerini döverek, para ve değerli eşyalarını aldıktan sonra Meriç Nehri üzerinden botla zorla Türkiye'ye gönderdiğini söyledi.

GİRİŞ 02.05.2019 14:53 GÜNCELLEME 02.05.2019 14:54
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Edirne'de Meriç Nehri üzerinden lastik botla kaçak olarak Yunanistan'a geçen Pakistanlı Süfyan Muhammed ile Ali Bari, Yunan polisleri tarafından yakalandı. Göçmenler, Yunan polisinin kendilerini 2 gün aç ve susuz bırakıp, üzerlerinde para ve değerli eşyaları aldıktan sonda darbederek, Meriç Nehri üzerinden zorla bindirildikleri botla Türkiye'ye gönderildiklerini söyledi. Sınırda bitkin halde 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı askerler tarafından bulunan 2 Pakistanlı göçmen, hastanede tedavi edildikten sonra  Edirne İl Göç İdaresi'ne teslim edildi. 

 

 Yunan polisi tarafından dövüldüğünü ve sırtı ile kolunun yara içinde olduğunu söyleyen Süfyan Muhammed, "Pakistan'dan İran üzerinden kaçak yolla Türkiye'ye geçtim. Yunanistan'a geçtikten sonra Yunan polisi beni yakaladı, 'Siz buraya neden geliyorsunuz, siz Müslümansınız, Yeni Zelanda'daki gibi sizi de katledeceğiz' dedi. Bizi dövdüler, sonra kampa götürdüler, aramızda hamile kadınlar vardı onları da darbettiler. Çok zulüm edip Türkiye'ye geri gönderdiler. Cop ve sopalarla bizi dövdüler. Yaklaşık 200 kişi vardı kampta bizim gibi bekleyen. Onlarla birlikte hızlı botla 10 kişilik gruplar halinde Türkiye'ye geri gönderdiler" dedi. Pakistanlı Ali Bari de, Yunanistan'da 4 gün aç susuz bekledikten sonra kara yolunda giderken polislerin kendilerini yakaladığını anlattı. Bari, "Karakola götürüp bizi dövdüler. Sonra Türkiye sınırına getirip bota bindirmeden tekrar dövdüler. Üzerimizdeki para ve değerli eşyaları da aldılar. Sonra da zorla bota bindirip Türkiye'ye gönderdiler. Türkiye tarafında askerler bize çok yardımcı oldu. Ben Selanik'te akrabalarımın yanına gidecektim" diye konuştu.

 

 

ETİKETLER
yasa dışı
YAZDIR
YORUMLAR 60
 • ZOR38 1 yıl önce Şikayet Et
  NÜKLEER GÜÇ OLACALSINKİ çekinsin yahudisi ermenisi yunan bozuntusu köpekler. S400 iptal S600 gelir inşllh
  Cevapla
 • İnce 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunların yüzünden öz yurdumuzda garibiz öz vatanımızda parya topraklarına sahip çıkmayanlar yarın bize neler yapmazlar
  Cevapla
 • Diyarbekirli 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendi ülkende onurunla öl. Bu kadar rezillik neden. Kaldı ki, Pakistan'da sorun yok.
  Cevapla
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  yunanınstan sokaklarında gezen çok sayıda yabancı kaçak cirit atıyor.tuhaf tipler geçerken gördük...ama yunan kıstırp kıstırıp sopayı indirir.
  Cevapla
 • Yorgo 1 yıl önce Şikayet Et
  Yok olmuş'mu peki?
  Cevapla
 • izzet 1 yıl önce Şikayet Et
  şimdi Yunan bizi dövdü Alman kovdu beter olun .Müslümana ve ve sevgili peygamber efendimize yaraşır bir tavır sergileyin .O yüce peygamberi Medine'ye Allah'ın emri üzere hicret etti ve Bedir. Uhud .Hendek Hayber .Mute ve Mekke'nin Fethi savaşlarını yapmıştır .asla bu günkü durumla kıyaslanamaz kıyası o mübarek insanlara saygısızlık sayarım .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransa yalnızlaştı!
Kalın'dan Erdoğan ve Türkiye'yi hedef alan Pelosi'yi köşeye sıkıştıracak soru!