AYM'den Ahmet Altan ve Ali Bulaç kararı! Nazlı Ilıcak için ise...

Anayasa Mahkemesi, gazeteci Ahmet Altan'ın yaptığı bireysel başvuruyu reddetti, gazeteci Ali Bulaç'ın ise "kişi özgürlüğü ve güvenliği ile ifade özgürlüğü" haklarının ihlal edildiğine hükmetti. Mahkeme, FETÖ'nün medya yapılanmasının darbe çağrışımı davası sanığı Nazlı Ilıcak'ın "hak ihlali" başvurusunu da oy birliğiyle reddetti.

AYM'den Ahmet Altan ve Ali Bulaç kararı! Nazlı Ilıcak için ise...
AYM'den Ahmet Altan ve Ali Bulaç kararı! Nazlı Ilıcak için ise...
GİRİŞ 03.05.2019 15:47 GÜNCELLEME 03.05.2019 15:47
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, gazeteciler Ahmet Hüsrev Altan, Ali Bulaç ve Nazlı Ilıcak'ın bireysel başvurularını ele almak üzere toplandı.

 

 

Gazeteciler, "uygulanan gözaltı ve tutuklama tedbirlerinin hukuki olmaması, soruşturma dosyasına erişimin kısıtlanması nedenleriyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının, gazetecilik faaliyeti ve ifade özgürlüğü kapsamındaki eylemlerin tutuklamaya konu edilmesi nedeniyle ifade ve basın özgürlüklerinin ihlal edildiği" iddialarına ilişkin ayrı ayrı bireysel başvuruda bulunmuştu.

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, FETÖ'nün medya yapılanmasının "darbe çağrışımı" davasında tutuklu yargılanan Ahmet Altan'ın bireysel başvurusunda hak ihlali görmedi.

 

 

Eski Zaman gazetesi yazar ve editörlerinin FETÖ üyeliğinden yargılandığı davada tutuklanan ve süreç içerisinde tahliyesi kararlaştırılan Ali Bulaç'ın bireysel başvurusunda ise hak ihlali kararı verildi.

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulunun, kararları oy çokluğuyla aldığı öğrenildi.

NAZLI ILICAK İÇİN DE KARAR VERİLDİ

FETÖ'nün medya yapılanmasının "darbe çağrışımı" davasında tutuklu yargılanan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkında yerel mahkemece "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti.

Anayasa Mahkemesi, FETÖ'nün medya yapılanmasının darbe çağrışımı davası sanığı Nazlı Ilıcak'ın "hak ihlali" başvurusunu oy birliğiyle reddetti.

Kararda, Nazlı Ilıcak'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi ile 16 Temmuz ve 17 Temmuz'da sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, "darbe teşebbüsü lehine" attığı paylaşımların göz önünde bulundurulduğu öğrenildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  Ali Bulaç soluğu Anavatanında alır artık.
  Cevapla
 • Adem 2 yıl önce Şikayet Et
  Hapislerde çürüsünler inş
  Cevapla
 • Vat 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadını görünce Terörü görmüş oluyorum.
  Cevapla
 • RUHİ 2 yıl önce Şikayet Et
  Zekeriya Öz le kartopu oynuyordun Oyna şimdi
  Cevapla
 • hemmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Yerin çok güzel azlı. Layık olduğun yerdesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Erdoğan, 'Meclis'e geliyor' deyip duyurdu: Affı yok, artık el koyacağız
Son dakika: Yerli otomobilde sürpriz gelişme! CEO Karakaş duyurdu