Kadıköy Belediyesi'nde işçilerden grev kararı!

DİSK'e bağlı Genel-İş'e üye işçiler, Kadıköy Belediyesiyle yapılan toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzerine iş yerine grev kararı astı.

Kadıköy Belediyesi'nde işçilerden grev kararı!
Kadıköy Belediyesi'nde işçilerden grev kararı!
GİRİŞ 14.05.2019 15:57 GÜNCELLEME 14.05.2019 15:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Genel-İş üyesi işçiler, Kadıköy Belediyesi önünde toplandı.

 

 

İş yerine grev kararını asıldıktan sonra yapılan açıklamada, TİS ne kadar anayasal haksa grevin de o kadar hak olduğu belirtilerek, "Bizlerin bugüne kadar talebi, beklentisi ve sabrı TİS'nin masada müzakere yoluyla barış içinde bitmesi yönündedir." ifadesi kullanıldı. 

TİS görüşmelerinde 6 ayın geride bırakıldığı hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: 

 

 

"Hakkımız olan asgari ücret farkının verilmesini istediğimiz için buradayız. Belediye çalışma saatlerinin eşitlenmesi adına yüzde 65 işçinin çalıştığı gibi bizler de haftalık 40 saat çalışmak istediğimiz için buradayız. Uygun bir yemek ücreti almak için buradayız. İnsan onuruna yakışır çalışma şartları ve ücret talebi için bir araya geldik ve grev kararımızı asıyoruz. Umuyoruz ki, 28 Mayıs'ta greve çıkmadan önce karşılıklı anlayışla belediye yönetimiyle TİS bağıtlanarak hepimiz için iyi bir sonuca ulaşabiliriz."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Hastürk 2 yıl önce Şikayet Et
    CHP yandaşları ve yöneticileri bu memleketin asli yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan ana unsurları Türk halkını dışlamaya aşağılamaya örf ve adetlerini yok saymaya vede onların liderlerine düşmanca saldırmaya ne Hakkınız nede selayetiniz var ! Uyduruk bahanelerle düşmanlık yaratmak memleketimize halkımıza düşmanlıktır!sizleri saygı sevgi barış ve huzur içinde memleketin bekasında birlik olmanızı bekliyoruz.
    Cevapla
  • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
    chp için eylem olsunda ne olursa olsun,belki bunuda kullanırlar,
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: 3 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: En kısa sürede Meclis'e sunacağız