İŞKUR üzerinden ülke geneli büro personeli alımı! Peki şartlar neler?

İŞKUR tarafından KPSS şartsız, sınavsız olmak üzere Ülke genelinde 540 kişilik büro personeli alımı yapılıyor. Peki başvuru şartları neler? Adaylar büro memuru ilanına nasıl başvuru yapabilirler? Tüm merak edilenler haberimizde...

İŞKUR üzerinden ülke geneli büro personeli alımı! Peki şartlar neler?
İŞKUR üzerinden ülke geneli büro personeli alımı! Peki şartlar neler?
GİRİŞ 24.05.2019 10:21 GÜNCELLEME 24.05.2019 10:22
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), özel sektör bünyesine büro memuru alımlarına devam ediyor. Başvuru yapacak adaylardan en az ortaöğretim (lise) mezunu olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi şartlar yer almaktadır. KPSS şartsız büro personeli alımları, İŞKUR üzerinden yapılacak olup tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz.

 

Büro Memuru Ne İş Yapar?

Büro memuru, ofis ve büro gibi ortamların günlük işleyişlerinin aksamadan devam etmesini sağlayan kişidir. Ofis içi iletişim ve yazışma işlerinin çoğu kısmını üstelenen bu kişiler, aynı zamanda firmanın dışa açılan yüzü olarak da görev yapabilirler. Büro memuru iş ilanı yayınlayan firmalar, işe alacakları kişilerden; günlük yazışmaları yapmak, dökümler alıp dosyalamak, raporlama yapmak, dışarıdan gelen misafir ve müşterilerle temas kurmak, resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantıyı oluşturmak gibi işleri yerine getirmelerini beklerler. Büro memuru iş ilanları veren firmaların kriterleri, çalışma alanlarına göre değişikliklik gösterebilmektedir. Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma, işe alacağı büro memurunun dil bilmesini isteyebilirken; muhasebe ofisleri, kendileri için çalışacak kişilerden iş ile ilgili programları kullanabilmelerini bekleyebilmektedir. Büro memuru ilanları oluşturan firmalar, bütün adaylardan; aktif olarak bilgisayar kullanabilmelerini isterler. Ekip çalışmasına yatkın, düzgün bir diksiyona ve iş disiplinine sahip olan kişilerin, büro memurluğu yapma konusunda gereken vasıfları taşıdıkları görülmektedir

 

Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR'dan başvuruları kabul edilen büro memuru ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

- Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

- Sağlık probleminin olmaması,

- En az lise mezunu olmak, ( önlisans lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

- İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

- Office programlarına hakim olmak,

- Güler yüzlü olmak.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru iş ilanlarına başvuru yapmak İŞKUR’un üye profiline online olarak kayıt yaptırması gerekmektedir. Sonrasında başvuru yapmak için BURAYA tıklayarak size uygun il ve ilçelerdeki ilanları görebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR 2
  • işkur personeli 4 yıl önce Şikayet Et
    özel sektörde zaten kpss olmaz. özel sektörde güvenlik soruşturması da olmaz. ilanlara herkes ulaşabilir. işkurdan bilgi alıp da haber yaparsanız daha sağlıklı olur. insanlara boş ümit vermeyin.
    Cevapla
  • Utku 4 yıl önce Şikayet Et
    Biz engellilere de iş yok adamın yoksa
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kassam Tugayları, İsrail askeri konvoyunu füzelerle vurdu! Zaytun işgalcilere mezar oldu
Bir ülke daha açıkladı! Kızıldeniz'e yüzlerce asker gönderiyor