Bakan Soylu: Yepyeni bir dönem başlayacak!

"Bizim tek bir gücümüz var, 50 gramlık oy pusulası." ifadesiyle demokrasiye vurgu yapan İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye'nin ekonomisine operasyon çektiklerinin altını çizerek, "Üzerimize oynadıkları apaçık. Bizi, birbirimizden ayırarak üzerimize oynuyorlar." uyarısında bulundu.

Bakan Soylu: Yepyeni bir dönem başlayacak!
Bakan Soylu: Yepyeni bir dönem başlayacak!
GİRİŞ 21.05.2019 09:38 GÜNCELLEME 21.05.2019 09:38
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel güvenlik görevlileri ve aileleriyle iftarda bir araya geldi.

"ÜZERİMİZE OYNADIKLARI APAÇIK"

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini ama eskisi gibi yıkılacak, yere savrulacak bir ülke olmadığını dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üzerimize oynadıkları apaçık. Ekonomiyle üzerimize oynuyorlar. Terörle beraber üzerimize oynuyorlar. Bizi, birbirimizden ayırarak üzerimize oynuyorlar. Elbetteki bunu hep birlikte biliyoruz ama bugün geldiğimiz nokta azımsanacak bir nokta değildir. Bugün geldiğimiz nokta, birilerinin fiskesiyle devrilebilecek bir nokta değildir. Bize dün, ötekileştirerek bakanlar, kıyafetimizden, inancımızdan, mezhebimizden, kimliğimizden, düşüncemizden, fikriyatımızdan bizi beğenmeyenler, bizi tekrar eski Türkiye'ye döndürebilmek ve aynı hazzı onların yaşayabilmesi için bizi beğenmeme duygusunu tekrar tadabilmesi için birçok oyunu, Türkiye'nin üzerinde oynamaya çalışıyorlar." 

"TEK GÜCÜMÜZ, 50 GRAMLIK OY PUSULASI"

"Bizim tek bir gücümüz var, 50 gramlık oy pusulası. Eğer bugün kendimizi daha iyi ifade edebiliyorsak, eğer bugün özgür bir şekilde bu ülkede yaşayabiliyorsak, bunu 50 gramlık oy pusulasına borçlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum." diyen Soylu, "Artık terör örgütlerinin rahat bir şekilde cirit atamadığı, ülkemiz ekonomisini altüst edemediği, milletimin kardeşliğini bozamadığı, huzuru bozamadığı bir tablo ile karşı karşıyayız. Bugün terör örgütü, o dağlardan kaçmak için, sığınmak için barınak bulamıyor. Bizi birbirimize düşürmek isteyenler, bu ülkenin yükselişini, hedeflerini ve yarınlarını çalmak istiyorlar. Ben buna müsaade etmemenizi istiyorum." ifadelerini kullandı. 

"GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA OYUNU SAHNEYE KOYDULAR"

Soylu, İstanbul'da 31 Mart'ta başka bir oyunun, senaryonun milletin huzuruna getirilmeye çalışıldığını anlatarak, çocukluğundan beri siyasetin içinde yer aldığını, hayatında böyle bir seçim görmediğini belirtti. 

Bakan Soylu, "Bu ülkede, gözümüzün içine baka baka bir oyunu sahneye koydular. Kimse kusura bakmasın. ABD ile mücadele edeceğiz, etrafımızdaki coğrafya ile mücadele edeceğiz, teröristlerle mücadele edeceğiz, Türkiye'nin hakkını hukukunu yemeye çalışanlarla mücadele edeceğiz, milletimizin bir oyunu muhafaza edemeyeceksek, kendi hakkımızı koruyamayacaksak, demokrasiye en büyük haleli getirmiş oluruz ve bize de yazıklar olmuş olur." değerlendirmesinde bulundu. 

"YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK" 

Güvenlik istikrarını, bu ülkenin her noktasında devam ettiren bir anlayışa sahip olduklarının altını çizen Soylu, şöyle devam etti:

"Bundan hep birlikte vazgeçmemeliyiz. Eksiğimiz olabilir, birtakım yapmamız gereken ve yapmamış olduğumuz işler olabilir. 23 Haziran'dan sonra İstanbul'da ve Türkiye'de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yepyeni bir dönem başlayacak. Birbirimizi daha iyi anladığımız, birbirimizi daha iyi kucakladığımız, birbirimizin meselesini kendi meselemiz yaptığımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tecrübesiyle, bu ülke istikametini 2023'e, 2053 ve 2071'e getirdiği yepyeni bir dönem başlayacak ama bunun için sizin desteğinize, kuvvetinize ihtiyacımız var. 

23 Haziran'da İstanbul bir karar verecek. Ya küresel dünyanın güç merkezi olacak ya da birilerinin arka bahçesi olacak. Biz, birilerinin arka bahçesi olmayı kabul etmedik, etmiyoruz, etmeyeceğiz de."

"SAHTE GÜLÜMSEMELERE İTİBAR ETMEYİN" 

Soylu, vatandaşları sahte gülümsemelere itibar etmemeleri konusunda uyararak, "Bakanlığa geldiğim gün, elime bir CD alıp, arkadaşlarıma 'Bu verileri kopyalayın.' diye bir talimat vermedim. Çünkü Tayyip Erdoğan, beni İçişleri Bakanı yaparken, bana bu ülkenin namusunu, mahremini teslim etti. Bugün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde birkaç gün belediye başkanlığı yapanların ilk yaptığı iş ne oldu biliyor musunuz? Büyükşehir belediyesinin verilerini kopyalamak, hangi FETÖ taktiği, hangi FETÖ anlayışı? Bu, devlet adamlığına yakışır mı? Yakışmaz. Hangi biriniz, bir başka kişinin unvanını kullandınız?" diye konuştu. 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
    ABD bitecek, dolar yakında lahana yaprağına dönecek.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Sedef Kabaş'ın ifadesi ortaya çıktı! Mahkemede kendini böyle savundu!
Son dakika deprem haberi: Balıkesir'de 4.7 büyüklüğünde deprem: İstanbul'da da hissedildi!