Bunu hiç beklemiyordu harekete geçildi! CHP'ye kötü haber...

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’, ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından 2 yıl 9 aydan 11 yıla kadar hapis istendi. Kaftancıoğlu bir canlı yayın programında geçmişte attığı bir tweet üzerine sorulan soruya 'dünden bugüne değişmedim' diyerek PKK kurucusu terörist Sakine Cansız’ı terörist olarak görmediğini söylemişti.

Bunu hiç beklemiyordu harekete geçildi! CHP'ye kötü haber...
Bunu hiç beklemiyordu harekete geçildi! CHP'ye kötü haber...
GİRİŞ 23.05.2019 10:01 GÜNCELLEME 23.05.2019 10:06
Bu Habere 137 Yorum Yapılmış

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından 15 Ocak 2018 tarihinde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianame İstanbul 37.Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

 

 

İddianamede Kaftancıoğlu hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret', 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret', 'Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama', 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından 11 yıla kadar hapis istendi. 

PAYLAŞIMLARA MERCEK

 

 

Hazırlanan iddianamede suç tarihi olarak 2012-2017 yılları gösterilirken, Kaftancıoğlu’nun sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımlar iddianamenin ana delil maddesini oluşturdu. 25 Ocak 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları tarafından Kaftancıoğlu hakkında şikayet dilekçesinin başsavcılığa sunulduğu ifade edildi. İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün 15 Ocak 2018 tarihli tespit raporunda Kaftancıoğlu'nun Twitter'da 'ccanannnn' rumuzuyla yaptığı paylaşımlarına yer verildi. Kaftancıoğlu’nun yapmış olduğu paylaşımların ayrı ayrı incelenmesi sonucunda bir kısmının Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan olduğu döneme ait olduğu belirtildi.

'ERMENİ SOYKIRIMI BAŞLADI'

Kaftancıoğlu'nun ayrıca Türkiye Cumhuiyeti Devletini alenen aşağılama suçu işlediğine dair 2012 ve 2014 yılları arasında attığı bazı twitlerde şu şekilde iddianamede kendine yer buldu:

'Derin Devlet diyerek olaya mistsizm katıyor ve asıl devleti aklıyoruz aslında. Bu cinayetleri devlet işledi…!', 'Devlet değil seri katil. Hoşça kal Berkinim', Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz. 19.15’de Taksim'de.'' 

Kaftancıoğlu, PKK kurucularından Sakine Cansız'ın ''Tarihte bugün Ermeni Soykırımı başladı'' sözlerini paylaşmıştı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 137
 • Erdoğan 2 yıl önce Şikayet Et
  Adalet yerini bulsun
  Cevapla
 • Nazım KARAMEHMET 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadını İl Başkanı yapan Gn. Başkan ne diyor bu işe.Beraber çalışan Belediye Başkan adayı ne diyor.Bu işler karmaşık işler.
  Cevapla
 • Ramo 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye de chp de yargı karşısında diğer partiler gibi hesap verdiğinde siyaset normale dönecektir inşaAllah
  Cevapla
 • Aslan 2 yıl önce Şikayet Et
  Eğer bu açıklamalarından dolayı hesap verdirilip gereği yapılamıyorsa bundan sonra kime ne için hesap sorulur ki artık. Açık beyan herşey ortada, itirafta ortada. Bunun gibi Lawrencelere hesap sorulamayacaksa ilerde bunun yolu açılmış olur. O zaman önüne gelen konuşsun.
  Cevapla
 • Hele şükür 2 yıl önce Şikayet Et
  Geç kalınmış bir karar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan merak edilen soruyu cevapladı: Yangınlarda sabotaj var mı?
Altın yeni dostlar arıyor! Tarihi zirveyi yakalaması an meselesi