Yeni sistemde personele müjde üstüne müjde!

Yeni askerlik sisteminde personelin, hem sivil yaşamlarını hem de askeri hayatlarını olumlu yönde etkileyecek avantajlar olacak.

Yeni sistemde personele müjde üstüne müjde!
Yeni sistemde personele müjde üstüne müjde!
GİRİŞ 27.05.2019 14:46 GÜNCELLEME 27.05.2019 14:46
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Güvenlik uzmanlarından alınan bilgiye göre, yeni askerlik siteminin  yasalaşmasıyla askerlik görevinin ilk 6 ayını tamamlayan ve ikinci 6 aya uzatma tercihini kullanan gençlere bazı avantajlar sağlanacak.

 

 

Hem sivil yaşamlarını hem de askeri hayatlarını olumlu yönde etkileyecek avantajların olacağı yeni askerlik sisteminde, personel, sözleşmeli  er, uzman erbaş, astsubay ve subaylığa geçişte daha avantajlı olacak. Böylece bir  meslek sahibi olma imkanına kavuşacak. Subaylığa kadar giden bir yol açılmış olacak.

Uzman erbaşlığa ve sözleşmeli erliğe müracaatları diğer personele nazaran 100 üzerinden 20 puan avantajlı olarak değerlendirilecek.

 

 

Halen net 2 bin 20 TL olan asgari ücretten az olmamak kaydıyla harçlık  alacaklar. Böylece hem kendileri hem aileleri hem de devlet açısından istihdam  yaratılmış olacak. Ayrıca sosyal hayatlarına da katkı sağlanmış olacak.

TOKİ'de ev sahibi olmaları için öncelik tanınacak. Hizmet  borçlanmaları devlet tarafından ödenerek, sigortalı statüsünde çalışmış  olacaklar.

Muhtaç asker ailelerine yardım, deniz ve şehir içi toplu ulaşımdan  ücretsiz istifade hakları elde etmiş olacaklar.

Askerlik sistemi açısından ise profesyonel bir kadronun  oluşturulmasına zemin hazırlamış olacaklar.

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • murat78 1 yıl önce Şikayet Et
  ben 18 ay askerlik yapan bir vatandaşım. benim açımdan gereksizdi, sivilde işim vardı hayatım belli bir düzenim vardı devlet hepsini aldı elimizden. vatan hepimizin tabiki hepimiz vatan için ölümü göze alırız, ama gerektiğinde. git subayın astsubayın gazı al dayağını ye pasifize ol. senden yaşça küçük yeni yetme astsubay tokatlasın çoook saçma. inşallah bunlarda düzelir.
  Cevapla
 • vedat 1 yıl önce Şikayet Et
  bedelliden alınan para savunma sanayına aktarılsın
  Cevapla
 • Emre 1 yıl önce Şikayet Et
  Sözlesmeli erle alakalı bir düzenleme yok
  Cevapla
 • RUHİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Gönüllü Askerliğin kalkması/son bulması ve paralı göreve dönüşmesi gerekir. Bu şekilde tüm memleket karlı çıkacaktır.
  Cevapla
 • ahmet21 1 yıl önce Şikayet Et
  yıllardır söylüyoruz zaten dinde zorunlu diye bisry yok
  Cevapla
 • übeyt 1 yıl önce Şikayet Et
  doğru isabetli karar ve de çoook geç kalındı çok ünceden olmalıydı zararın neresınde düneresn kardır ben 18 yapan bir vatandaş olarak 18 ayım boşa gitti hem zamanım oldu hemde devlete bir yük oldum acimi bir askerin faydasından çok zararı vardır devir artık teknoloji ve profesonel asker devridir hata şünü suyliyeyimki askerlik tam hakkı 4 ay dır son söz olarak bu hükümeti tebrik ediyorum gene bu hükümet sayesinde bunuda gördük.
  Cevapla
 • hakın 1 yıl önce Şikayet Et
  kararlar yerindedir inşallah. daha iyi olacaktır. vatan için bilhassa allah için değil 18 ay 36 ayda yapılan askerlik senin için hepimiz için boşa gitmemiştir. rahat ol.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Van Gölü'nde batık Rus şilebinin içi ilk kez görüntülendi
Prof. Dr. Hasan Sözbilir Malatya depremi sonrası olası İstanbul depremi için uyardı