Bahçeli uyardı: Aklınızı başınıza alın!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da 'Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Bahçeli, ''Aziz milletimizin mukaddes varlığına kastetme aymazlığına kendini kaptıranlara geçmişte tarihi cevap veren milliyetçi-ülkücü hareket bugün de yarın da aynı iradeye fazlasıyla sahiptir. Bu nedenle kötü niyetliler akıllarını başlarına almalılardır.'' ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 27.05.2019 17:14 GÜNCELLEME 27.05.2019 17:42
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Kızılcahamam'da konuşan Bahçeli açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

 

 

Aziz şehitlerimiz dünyaya Türk-İslam ülküsünün irfanıyla bakmışlar, korku  nedir tanımamışlar, yılgınlık nedir bilmemişlerdir. Bir ülkü uğruna mukaddes bir amaç uğruna candan vazgeçmez fedakârlığın en büyüğüdür. Şehitlerimiz al bayrağın dalgalanması, üç hilalin varlığı için kara toprağa sarılan onur kaleleridir. Kutlu davamızın devamlılığı için bedenlerini feda eden kahramanlık menkıbeleridir. Tarih boyunca bir hilal uğruna nice güneşler batmıştır. Her şehit varoluşumuzun güvencesi, milli haklarımızın güveni olmuştur. Bastığımızı sadece toprak diyerek geçmiyoruz, altındaki kefensiz yatanları düşünüyoruz. Dünyaları alsak da bu cennet vatanını vermemek konusunda azimliyiz. Türk milleti asırlar boyunca ölürsem şehit, yaşarsam gazi anlayışıyla nice felaketlere göğüs germiştir. Şehadeti göze almış insanı veya milleti yenecek, teslim alacak, boyun eğdirecek beşeri bir kudret asla yoktur. Davasında erimiş ve inancıyla devleşmiş bir vicdana üstünlük kuracak hiçbir kuvvet de olamayacaktır. Şehadet ruhu asildir, muazzezdir. Ülkücü hareket aynı zamanda şehitler kervanı, şehitlik anıtıdır. Milliyetçi hareket davası hakkın, hakikatin, Allah'ın davasıdır.

"PEYGAMBERLİKTEN SONRA ULAŞABİLECEK EN YÜCE MERTEBE"

Surlarımızda gedik açtırmadık, binlerce dava insanımız ülkülerini yaşatmak amacıyla canlarını ortaya koydular. Hesap, plan yapmadılar, ikbal derdine  düşmediler. Samimiydiler, dürüsttüler, inanç ve imanla dolup taştılar. Şehitlerimiz müftehir vicdanla, dava nöbetini tutan, vatan görevini yerine getiren cesaret ve hamiyet timsalleridir. Onlara karşı vefa borcunu ne yapsak ödeyemeyiz. Ülkü şehitlerimiz isimlerini mücadele tarihine altın harflerle yazdırdılar. Zamanın dar kalıplarına sığmayıp taşan ihanete meydan okuyup bozkurt gibi ileri atılan onlardır. Yabancı ve gayri milli akımlara engel olan, Türk milletinin bekası için muazzam duruş ve tavır gösteren yine onlardı. Üstün bir görev şuuruna sahiplerdi. Dinimizde bir insanın peygamberlikten sonra ulaşabileceği en yüce mertebe şehadettir. Ve de şehitler Allah'ın misafirleridir. Dünya durdukça şehitlerimizi anacağız, onlara layık olmakla kalmayacağız, her birini saygıyla, şükranla Fatiha ile yad edeceğiz. Davamızın hamuruna leke düşürülmeyecektir. Türkiye yaşayacaktır, Türk milleti ebediyete kadar varlığını muhafaza edecektir. Bir olacağız, diri olacağız, güçlü olacağız.

 

 

"ARAMIZDAN AYRILAN SADECE ŞEHİTLERİMİZİN NACİZ VUCUTLARIDIR"

Aziz milletimizin mukaddes varlığına kastetme aymazlığına kendini kaptıranlara geçmişte tarihi cevap veren milliyetçi-ülkücü hareket bugün de yarın da aynı iradeye fazlasıyla sahiptir. Bu nedenle kötü niyetliler akıllarını başlarına almalılardır. Aramızdan ayrılan sadece şehitlerimizin naciz vücutlarıdır. Milliyetçi hareket onların uğruna can verdiği ülkü ve hedeflerde yürümeye hareket edecek ve mutlaka başaracaklardır. Bu  duygu ve düşüncelerle başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere Gümrük ve Tekel eski Bakanımız Gün Sazak Bey'i aziz şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle anıyorum.

ETİKETLER
MHP devlet bahçeli
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • eskiülkücü 1 yıl önce Şikayet Et
  önce il,ilçe ve örgüt görevlilerini bedelli askerlik yapmamaları konusunda uyar ondan sonra millete meydan oku
  Cevapla
 • can vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH uzun ömürler versin ,bilge Başkan
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Hatırlıyorum geçmişi Bahçeli bey. Şu an devletin başında Sayın Cumhurbaşkanımız gibi çok güçlü bir lider olmasa bugün neler yapabileceğinizide tahmin ediyorum. Kardeşi kardeşiyle kardeşce yaşıyorsa bugün bilinki Sn. ERDOĞAN sayesindedir.
  Cevapla
 • Erdinç Solak 1 yıl önce Şikayet Et
  Başkanlm,hayinlerin anlayacağl dilden,nezaman konuşmaya başLlyacağlz.Yoksa yine sağ duyulu olmamlzlml önereceksiniz.Her gün Şehitlerim var,Canlm Türkiyem için Canlarlnl Seve Seve Feda Etmekteler.ALLAH Razl Olsun Tüm Şehitlerimden,Mekânlarlnl Cennet Eylesin.
  Cevapla
 • refik 1 yıl önce Şikayet Et
  rabbim yar ve yardıncın olsun duruşun yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya-Ermenistan askeri anlaşmasında kritik madde! Mete Yarar açıkladı
Türk gazeteci canlı yayında bölgeden bilgi verirken Ermeni uçağı vuruldu!