CHP'nin İstanbul adayı için savcılık harekete geçti

Ordu Valiliği'nin suç duyurusuyla başlatılan soruşturmada, 'millet ittifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un Ordu- Giresun Havalimanı VIP salonundaki görüntüleri incelemeye alındı.

GİRİŞ 10.06.2019 14:16 GÜNCELLEME 10.06.2019 14:48
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

 Savcılığın İmamoğlu ve Torun'u ifadeye çağıracağı, havalimanı görevlilerini de tanık olarak dinleyeceği öğrenildi. Ordu'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri de Vali Seddar Yavuz'a destek açıklaması yaptı.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, çarşamba günü Karadeniz ziyaretinin ardından Ordu-Giresun Havalimanı'ndan özel uçakla İstanbul'a dönmek istediği sırada VIP salonunda gerginlik oldu. İmamoğlu ile beraberindekiler, VIP'ten alınmayınca havalimanı görevlileri ve polis arasında tartışma çıktı. Ordu Valisi Seddar Yavuz, İmamoğlu ile Torun'un kendisine ve görevli polis memurlarına hakaret ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, havalimanı güvenlik kameralarının kayıtları, cep telefonu kamera kayıtları ile basına yansıyan görüntüler incelenmeye alındı. Soruşturma kapsamında Ekrem İmamoğlu ile Seyit Torun'un ifadeye çağrılacağı belirtilirken, havalimanı görevlilerinin de tanık olarak dinlenecekleri öğrenildi. 

 

 


STK'LARDAN VALİYE DESTEK AÇIKLAMASI

Öte yandan Ordu'da sivil toplum kuruluşları, dernekler ve sendika temsilcileri, Vali Seddar Yavuz'a basın açıklamasıyla destek verdi. Grup adına açıklama yapan Memur-Sen Ordu İl Temsilcisi İsmail Çelenk, havalimanında yaşananların kendilerini derinden yaraladığını belirterek, "Asla tasvip edilemeyecek menfur bir olay cereyan etmiştir. Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler VIP salonunu kullanmak istemesi girişimleri üzerine havaalanında bulunan kamu görevlileri vazifelerini icra etmiş, yasal prosedürü kendileriyle paylaşmıştır. Bunu genel geçer bir uygulama olarak görmekten imtina eden aday konuyu şahsileştirmiş, girdiği ruh haliyle kamu görevlilerine ve Ordu Valisi'ne hakaret etmiştir. Yaşanan bu çirkin hadise ile gerçek yüzünü kamuoyuna gösteren Ekrem İmamoğlu'nun sergilediği çirkinlikler, yaptığı hakaretler sebebiyle başta Vali Seddar Yavuz olmak üzere polis teşkilatından, Ordululardan ve milletimizden özür dilemesini bekliyoruz" dedi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
imamoğlu
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • kemal 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen kimsin oğlum? Hangi sıfatla VIP'e giriyorsun? İst B.Ş. Bld Başk mazbatası yanlışlıkla verilmiş Ezik Başkan adaylarının VIP'te işi ne? Akıllı ol..
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  bir devlet adamına hele birde o ilin amiri Valiye bu laf kavgada bile söylenmez söyleyen kim olursa olsun ne gerekiyorsa o yapılmalı
  Cevapla
 • Ibrahim Aslan 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiç kimse ISTANBUL belediye başkanı adayıyım diye yüce Türk milletinin devlet adamına küfür etme hakkını vermez.yuce hakimler gereğini yapacaktir
  Cevapla
 • Vat 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa'da olsaydı, ekrem çoktan bitmişti, burada daha halen "inceleme" varmış. Altyapı olmadan hiç birşey olmaz, ALTYAPI.
  Cevapla
 • FATİH 1 yıl önce Şikayet Et
  Dikkat edin, hava limanı görevlilerini tehdit etmesinler. eğer tehdit olursa telefonlarınızın ses kaydı açık olsun hava limanı görevlileri.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kopenhag'ta Başakşehir'e havai fişek tacizi!
Prof. Ergün Yıldırım: İstanbul Sözleşmesi tek başına işleyen bir sözleşme değil!