Numan Kurtulmuş: Soru basit, o gece Çağlayan'da ne işiniz vardı!

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP’lilerin gece yarısı İl Seçim Kurulu hâkimleriyle bir araya geldiği görüntülerin ortaya çıkmasıyla ilgili konuştu. Kurtulmuş, "Soru basit, o gece Çağlayan'da ne işiniz vardı" dedi.

GİRİŞ 15.06.2019 12:42 GÜNCELLEME 15.06.2019 15:46
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Esenler Kültür Merkezi'nde İstanbul'da yaşayan Ordulularla bir araya geldi. 

 

"GECE YARISI ORADA NE İŞİNİZ VARDI"

Burada konuşan Kurtulmuş, YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararından 3 gün sonra emekliliğini isteyen İstanbul İl Seçim Kurulu Eski Başkanı hakim Müberra Gürdal ve iki üye hâkimin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun da bulunduğu CHP heyeti ile yan yana olduğu görüntülerle ilgili çarpıcı bir soruyu gündeme getirdi.

İstanbul'daki oyların yüzde 10'unun sayıldığını ve 28 bin farkın 13 bine düştüğünü belirten Kurtulmuş, bugüne kadar hiçbir CHP'li yöneticinin çıkıp neden oyların AK Parti lehine olduğunu sormadığını söyledi.

Oyların yüzde 100'ünün neden sayılmadığının anlaşıldığını ifade eden Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Önceki İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanının ve hakimlerinin seçim akşamı kimlerle toplantılar yaptığı da şimdi şimdi ortaya çıkıyor. CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı çıkıyor bir şey söylüyor. Kardeşim soru çok açık. O akşam Çağlayan Adliyesinde il seçim kurulu hakimleriyle, CHP üst düzey yöneticileri aynı saatte ne yapıyorlardı, ne iş yapıyorlardı  Cevabı ver, de ki; ‘Oturduk çay içtik, birbirimizi görmedik.’ Eyvallah. Demek ki çok büyük bir tesadüfle İstanbul’da başka çay, kahve içecek yer yokmuş cemi cümle Çağlayan’da bir araya gelmişler. Millet de inandı buna. İstanbul seçimlerinde oyların niye yeniden sayılmadığını şimdi daha iyi anlıyoruz."

"DÜNYA İŞİNİ GÜCÜNÜ BIRAKTI İSTANBUL SEÇİMİNİ TAKİP EDİYOR"

Kurtulmuş, 23 Haziran'daki seçimlerin dünyanın dört bir tarafından da yakından takip edildiğini söyledi. Kurtulmuş, "İşi gücü bıraktılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde seçimler ne olacak  Hatta, yenileme kararı alındığında ABD'nin üst düzey yetkililerinden dahi YSK'nın bu kararını kınayan birtakım açıklamalar geldi. Avrupa'nın bazı ülkelerinden birtakım açıklamalar geldi. Adama sorarlar size ne oluyor da İstanbul seçimleriyle bu kadar yakından ilgileniyorsunuz " ifadelerini kullandı. 

"SAYIN İMAMOĞLU SENİN ARKANDA KİMLER VAR ONU SÖYLE"

PKK'nın üst düzey yöneticilerinin ve FETÖ'nün CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek istediğini belirten Kurtulmuş, "PKK'nın iki üst düzey yöneticisi Bese Hozat ve Duran Kalkan.. İsimlerini vermemem lazım ama net konuştuğumu ifade etmek için söylüyorum. Özetle diyorlar ki; 'Biz İstanbul’da -kendi tabirleriyle söylüyorum- AKP faşizmine geri adım attırmak için karşısındaki aday kimse ona destek olduk. 23 Haziran'da da biz bu desteğimizi sürdüreceğiz.' ve Bese Hozat, ismini dahi telaffuz ederek, 'İmamoğlu kazanması için gayret göstereceğiz.' diyor. Onlar söylüyor açık yayınla. Emre Uslu, FETÖ'nün en önemli isimlerinden birisi, diyor ki; 'İstanbul seçimlerinde İmamoğlu eğer kazanacaksa, bu sadece cemaatçilerin oylarıyla değil, cemaatçilerin oyları artı PKK’lıların, HDP'lilerin oylarıyla bu olacaktır.' diyor. Motive etmeye çalışıyor. Önümüzdeki günlerde kim bilir kimler daha konuşacaktır." diye konuştu.

"İMAMOĞLU'NUN MASKESİ DÜŞTÜ"

Ekrem İmamoğlu’nun maskesinin Ordu Havalimanı’nda düştüğünü de ifade eden Kurtulmuş, "Beyefendi zorlukla karşılaştığı ilk anda devletin valisine hakaret etmekte buldu. Hakaretleri açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Daha başka şeyler de var ama onlar da zamanla ortaya çıkacak." ifadelerini kullandı.

Seçimlerde İmamoğlu-Erdoğan karşıtlığı oluşturulmaya çalışıldığını belirten Kurtulmuş, "Hatta şunu söyledi: 'Ben sadece Binali Bey ile yarışmıyorum, karşımda herkes var.' Kusura bakma esas senin arkanda kimler var, asıl sen onu söyle. Bunlar burada 3-5 tane fazla oy alırlarsa, kendilerini Tayyip Erdoğan ile bir yarışın içerisine sokacaklar. Önce bir haddini bil, yerini bil. Tayyip Erdoğan mazlum milletlerin önderidir, Türkiye’nin lideridir, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı’dır. Sen kim Tayyip Erdoğan’la yarışmak kim." şeklinde konuştu.

S-400 krizinden, Doğu Akdeniz'de yaşanan problemlere, İsrail'in Filistin'e yönelik planından Türkiye'nin PYD ve YPG ile hizaya sokulma olaylarının hiçbirinin tesadüf olmadığını belirten Kurtulmuş, bu olayların hepsinin birbiriyle bağlantılı olduğunu aktardı. Hepsinin tek bir ana fikri olduğunu ifade eden Kurtulmuş, onların güçlü ve muktedir Türkiye istemediklerini söyledi.

 

Programa, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Ordulular Derneği Başkanı İrfan Doruk ve davetliler katıldı.

YORUMLAR 15
 • samimi 2 yıl önce Şikayet Et
  Baska bir ülkede olsa idi o parti kapatilirdi ve genel basskanindan tut hepsini ömür boyu hapse tikarlardi.Ne demek milletin oyunu calmak ?
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 2 yıl önce Şikayet Et
  Artık anladıgımız CHP ABD nin Türkiye ayagı...
  Cevapla
 • oraloğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  nasihat: Bak bunlar rahat durmazlar.. çünki hırsızlar rahat durmaz.. sahayı onlara bırakmayınız.bilgilerinize.. müşahade yakin ehlinden YSK yada çok çok dikkat ediniz. hatta mümkünse uzak tutunuz.
  Cevapla
 • Çiçek 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu chpliler gasp etmeye çalışıyorlar oyları bence niye izin verilmedi oylar sayılsın cevap AKP nin. Kazanacagından o kadar korktularki böyle bir anda adamları topladı uydurma yalan bir bahaneyle geceklerin ortaya çıkmasına izin vermedi oradaki hakim ya ceza almalı uydurma bir yalanla müdahele etmisgetcekletin ortaya çıkmasına izin vermemiştir
  Cevapla
 • Can 2 yıl önce Şikayet Et
  Chp Bu atar bi yalan Hayati yalan Bunlarin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsveç'ten son dakika PKK açıklaması! Bir açıklama da Türk yetkililerden
2 ay sonra aynı rezalet: CHP'li belediyeden fuara tepki çeken baskın