Türkiye'nin en genç valisi Bayburt'a atandı

Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim, Bayburt Valisi oldu. 38 yaşındaki Epcim, Türkiye'nin en genç valisi unvanına da sahip oldu.

Türkiye'nin en genç valisi Bayburt'a atandı
Türkiye'nin en genç valisi Bayburt'a atandı
GİRİŞ 18.07.2019 09:50 GÜNCELLEME 18.07.2019 10:21
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan Şırnak Valiliğine atandı. Bayburt Valiliği’ne ise 38 yaşındaki Türkiye’nin en genç Valisi Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim getirildi. 

 

 

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre, Emniyet Genel Müdürlüğü görevine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı. Mehmet Aktaş'tan boşalan Şırnak Valiliğine, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Valiliğine ise bir dönem Hakkari Belediye Başkan vekilliği görevini de yürüten Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim atandı. Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya İçişleri Bakanlığı emrinde Bakanlık Müşavirliğinde görevlendirildi. 

Cüneyt Epcim, Türkiye’nin en genç Valisi oldu 

Bayburt Valiliği’ne atanan 38 yaşındaki Cüneyt Epcim, mevcut valiler arasında Türkiye’nin en genç valisi oldu. 

 

 

Cüneyt Epcim, 1981 tarihinde Amasya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Samsun ve Amasya' da tamamladı. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 

2004 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 91. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Burdur - Çavdır, Afyonkarahisar Evciler ilçelerinde vekalet görevlerinde bulundu. 2005-2006 yıllarında İngiltere Manchester Üniversitesi'nde Dil Eğitimi ve İngiliz İdari Sistemi üzerine eğitim aldı. 2015-2016 yıllarında İngiltere Coventry Üniversitesinde MBA Internatıonal Human Resource Management programında MBA derecesi almıştır. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresince düzenlenen 36. dönem Kamu Diplomasisi kursuna katılmıştır. 

2007 - 2008 yıllarında Afyonkarahisar - Başmakçı Kaymakamlığı, 2008 - 2010 yıllarında Artvin - Ardanuç Kaymakamlığı, 2010 - 2014 yılları arasında Çorum - Mecitözü Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 

02/09/2014 tarihli müşterek kararname ile Hakkari Vali Yardımcılığı görevine atandı. 
11/10/2016 tarihli İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hakkari Belediye Başkan Vekili görevine atandı. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Memocihan 10 ay önce Şikayet Et
  Sayın Vali yaşını pek göstermiyor
  Cevapla
 • 5656 10 ay önce Şikayet Et
  tebrik ediyor ve başarılarının artarak devamını diliyorum.
  Cevapla
 • Baybrutlu 10 ay önce Şikayet Et
  Memleketimize hayırlı olsun. Mevcut Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN'a hizmetleri için teşekkür ediyoruz.Yeni görevin de başarılar dileriz...
  Cevapla
 • dedeoğlu 10 ay önce Şikayet Et
  Maaşallah, Allah istikrarını daim, görevlerini muzaffer ve hizmetlerindeki adaletini daim eyleyip kalbinden merhameti eksik etmesin.
  Cevapla
 • şahin avcı 10 ay önce Şikayet Et
  benim bildiğim kadarıyla Türkiye nin en genç valisi bugüne kadar olanlar arasında rahmetli Recep Yazıcıoğlu dur. Allah rahmet eylesin çok idealist çok çalışkan ve iyi bir insandı , genç yaşta kaybettik.
  Cevapla
 • Murat CG 10 ay önce Şikayet Et
  çalışkan dürüst becerikli ahlaklı cesur eğitimli donanımlı hakkıyla ve edebiyle o makama yükselmiş liyakat sahibi öyle bir vali kolay kolay yetişmez. ALLAH rahmet eylesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Serrac, zafer kutlamalarını uçaktan seyretti
Tartışma yaratan makale geri çekildi!