Annesi çöpe atmıştı! Yürekleri sızlatan olay...

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde annesinin evinin banyosunda doğurup çatı katındaki halının altına koyarak ölümüne sebebiyet verip, daha sonra çöpe attığı bebek, 22 gün sonra sahip çıkan olmayınca imamla birlikte 5 kişinin kıldığı cenaze namazı ile toprağa verildi. Bebeğin ismi ise mezarı başına asılan 28157 numarası oldu.

Annesi çöpe atmıştı! Yürekleri sızlatan olay...
Annesi çöpe atmıştı! Yürekleri sızlatan olay...
GİRİŞ 18.07.2019 13:36 GÜNCELLEME 18.07.2019 13:36
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Olay, 22 gün önce ilçeye bağlı Yeni Mahallesi Horasan Sokak’ta meydana gelmişti. İddiaya göre, kocası 11 yıl önce vefat eden ve 2 çocuğu bulunan K.O. (36), ilişkiye girdiği bir kişiden hamile kaldı. Hamileliğini gizleyen kadın, evinin banyosunda kendi başına doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Çocuğun ağlaması üzerine komşuların duymasını istemeyen kadın, çatı katına çıkarak bebeğinin üzerini halılarla kapatıp ölüme terk etti. Bir süre sonra tekrar çatıya çıkan kadın, ölümüne neden olduğu bebeğin cansız bedenini siyah bir poşete koyarak çöpe attı.

 

 

Karakoçan Belediyesine bağlı temizlik işleri personelinin çöp bidonunu boşaltmak için geldiğinde siyah poşetteki bebek cesedini fark edip durumu polise bildirmesi ile olay ortaya çıktı. Polis, cumhuriyet savcılığının talimatıyla yaptığı çalışmada çocuğun annesinin K.O. olduğunu belirleyerek, kadını gözaltına aldı. Kadın kasten öldürme suçundan tutuklanırken, 2 çocuğu ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınarak çocuk evine yerleştirildi. 

MİNİK BEBEK KİMSESİZLER MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ

 

 

Fırat Üniversitesi Hastanesi morgunda bulunan bebeğe ise hiç kimse sahip çıkmadı. Sahip çıkan olmayınca savcılık kararıyla olaydan 22 gün sonra bebeğin cesedi bugün belediye görevlileri tarafından morgdan alınarak Asri Mezarlığı'na götürüldü. Mezarlıkta bebek için belediye imamıyla birlikte 5 personelle cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı sonrasında dualar eşliğinde bebek kimsesizler mezarlığına 28157 numarası ile defnedildi.

YORUMLAR 19
 • 74. 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir toplumun en kğçük yapı taşı olan aile yozlaştırıldığı zaman gayri meşru arkadaşlıklar,birliktelikler normal hale geldiği zaman olacağı bu Aile bozulunca toplum bozuluyor.
  Cevapla
 • gökhan ay 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu cinayettir. Toplumun geldiği nokta merhamet, şefkat ,saygı,sevgi,insanlık ın geldiği noktayı gösteren bir ibredir.
  Cevapla
 • Çelebizade 1 yıl önce Şikayet Et
  Ah Allahımmm, ah yavrucaz ah, sana nasıl kıydı zalim annen.
  Cevapla
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  merhamet timsali annelerin böyle haberlerini duymak ne kadar kirlendigimizi anlamak için yeterli
  Cevapla
 • Siirtli 1 yıl önce Şikayet Et
  Başımıza taş yağdırma Allahım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dışişleri Bakanlığı, Oruç Reis'in faaliyet sahasını gösteren haritayı paylaştı
Türkiye'den tarihi rest: Şer ittifaklarını yerle yeksan edecek kudrete sahibiz