Yıkılmaya yüz tutan binaya 'Karadeniz usulü' çözüm

Sinop'ta virane halde bulunan tarihi yapı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. 3 katlı bina halatla bağlanmış şekilde duruyor. Ancak mahalleli durumun tehlikeli olduğunu belirterek çözüm istiyor.

GİRİŞ 19.07.2019 09:29 GÜNCELLEME 19.07.2019 10:19

Sinop’ta virane haldeki tarihi bir bina parça parça yok oluyor. 3 katlı tescilli yapı halatla bağlanarak hayata tutunmaya çalışıyor.

 

 

Sinop’ta Osmanlı mimarisi ile yapılan tarihi bina yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. Bina, hem mahalle sakinlerini hem de yoldan geçenleri tedirgin ediyor. Binanın bir an önce tadilattan geçirilmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, çözümü ise binayı halatla bağlamakta buldu.

 

 

Vatandaşlar için tehlike oluşturuyor

Konu ile ilgili konuşan mahalleli Melek Köseoğlu, “Bu durumdan şikayetçiyiz. Tehlikeli bir durum. Sadece benim için değil, buradan geçen herkes için tehlike oluşturuyor. 7-8 yıldır bu binanın yanında oturuyorum. Her yağmur ve fırtınada biraz daha tehlike arz ediyor. Okuldan çıkan çocuklar her gün buradan geçiyor. Her an yıkılma tehlikesi var. Çocuklar için, vatandaşlar için, araçlar için çok tehlikeli bir durum” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türk askerinin kafa kamerasından PKK mağarasına giriş anı
Sağlık Bakanı açıkladı: Kokteyl virüse yeni önlem!