İBB İştirakleri Genel Müdürlerinden ortak kamuoyu açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İştirakleri Genel Müdürleri istifalarına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

İBB İştirakleri Genel Müdürlerinden ortak kamuoyu açıklaması
İBB İştirakleri Genel Müdürlerinden ortak kamuoyu açıklaması
GİRİŞ 19.07.2019 17:10 GÜNCELLEME 19.07.2019 17:19
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

İBB tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

 

“İBB İştirak Şirketleri Genel Müdürleri olarak öncelikle belirtmek isteriz ki, İBB Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldıktan sonra İştirak Şirketleri ile ilgili tüm bilgiler hem Sayın Başkana, hem İBB üst yönetimine, hem de Başkanlık Danışmanlarına çeşitli sunumlarla (her türlü mali tablo ve faaliyetlere ilişkin bilgi-belge, bilgi notları ve raporlarla) iştirak şirketi yöneticileri ve ilgililer tarafından son derece şeffaf ve ayrıntılı bir şekilde aktarılmıştır.

Ayrıca İBB İştirak Şirketlerinin tamamında Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı için tüm çalışmalar yapılmış ve çağrılar tamamlanmıştır. 

 

 

Olağan Üstü Genel Kurul Toplantısı kararının alınması sonucu inandığımız misyon ve kendimize saygımız gereği herhangi bir siyasi söyleme mahal vermemek ve bir bahane aracı olmamak için 18.07.2019 tarihi itibari ile İştirak Şirketleri Genel Müdürleri olarak yönetim kurulu üyeliklerimizden istifa ederek, yönetim kurullarından iş sözleşmelerimizin feshini talep ettik.

Mevcut yönetimin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet adına tüm bilgi ve birikimlerimizi paylaşabileceğimizi özellikle belirtmek isteriz.

İBB’deki çalışma hayatımız boyunca bizlere destek olan, bu görevlere layık gören ve güvenen; birlikle çalışmaktan, İstanbul’a hizmet etmekten onur duyduğumuz tüm devlet büyüklerimize, Sayın Başkanlarımıza, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, yöneticiler ve tüm mesai arkadaşlarımıza en kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

Aziz İstanbullulara ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 19
 • bahoç 4 yıl önce Şikayet Et
  pkk lılarada teşekkürlerini kaliteli yap hangi şirketi verdiyseniz bakalım dağa nasıl para aktarırlar
  Cevapla
 • hakan 4 yıl önce Şikayet Et
  E.İmamoğlu ve ekibi şimdiden kendi içinde sürtüşmeye, parsa kapma yarışına başladılar... İsraf israf derken, önceki yönetimde ki danışman ücretinin çok çok üstünde rakamlarla, aylık 18.000 TL ile danışman görevlendirmeye başladılar... haydi hayırlı uğurlu olsun...
  Cevapla
 • Arif 4 yıl önce Şikayet Et
  İştirak şirketlerin belediyeden ayrı tutulması gerkiyor. Şirketin genel müdürleri işini düzgün yapıyorsa görevi bıraktırılmamalı. Görev bırakma ticari şirketler gibi olmalı ayrıca alınan kararları düzgün yapmadığı ve şirketi zarar ettirdiği durumlarda belediye meclisi kararıyla görevden alınma olasa daha vermli olabilir.
  Cevapla
 • Hakan çalış 4 yıl önce Şikayet Et
  Arpalık bırakmak zor geldi
  Cevapla
 • fatih akman 4 yıl önce Şikayet Et
  devlet malını arpalık göreni Allaha havale ederim.
  Cevapla
 • erzurum 4 yıl önce Şikayet Et
  al sana en büyük deprem..Geçmis olsun İstanbul..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yalan bombardımanı! Belli odaklar tarafından mı tasarlanıyor?
Kiralık evlere yeni uygulama: 500 bin TL ceza gelebilir