Babaannesini öldüren sanığa 20 yıl hapis cezası

Adana'da, tartıştığı babaannesini tüfekle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Babaannesini öldüren sanığa 20 yıl hapis cezası
Babaannesini öldüren sanığa 20 yıl hapis cezası
GİRİŞ 07.08.2019 16:42 GÜNCELLEME 07.08.2019 16:42

Adana 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuklu sanık Olcay Kaymaz (19) ile avukatı katıldı.

Heyetin son savunmasını sorduğu Kaymaz, babaannesi Nazlı Kaymaz'ı (74) kasten öldürmediğini iddia ederek, babaannesi ile annesi arasında sık sık tartışma yaşandığını ileri sürdü.

Tartışmalar üzerine konuşmak için babaannesinin yanına gittiğini anlatan Kaymaz, "Babaanneme gittiğimde korkutmak için yanıma babamın tüfeğini de aldım. Vurma gibi bir niyetim yoktu. Konuşurken babam geldi, susmamı isteyerek beni itekledi. Babaannem de 'Ortak su ve elektrik faturalarını ödeyin, yoksa gidin' dedi. Bu söze sinirlenerek tüfeği elime aldım. Bu esnada silah ateş aldı." diye konuştu.

Müşteki Arzu Kaymaz ise yeğeni olan sanığın, merdivenin kenarına koyduğu tüfekle kasıtlı olarak ateş ettiğini iddia etti.

Heyet, sanığın önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına, sonrasında da "Haksız tahrik" ve "Duruşmadaki iyi hal" gerekçeleriyle cezanın 20 yıla indirilmesine karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Merkez Seyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde 26 Ocak 2019'da meydana gelen olayda Nazlı Kaymaz, tüfekle açılan ateş sonucu hayatını kaybetmiş, olayla ilgili gözaltına alınan torunu Olcay Kaymaz tutuklanmıştı. 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! İşte Türkiye'nin sırası...
Büyük fırsat Türkiye'nin kapısına geldi! Ülkeye para akacak...