Tartışmalara yol açmıştı! Ayder Yaylası'nda salıncak kazası

RİZE'nin Çamlıhemşin ilçesindeki ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'na ziyarete gelen Cahit D. (40), görüntü kirliliği oluşturduğu tartışmalarıyla gündemde olan salıncaklardan birinde sallanırken, düşüp, yaralandı.

Tartışmalara yol açmıştı! Ayder Yaylası'nda salıncak kazası
Tartışmalara yol açmıştı! Ayder Yaylası'nda salıncak kazası
GİRİŞ 18.08.2019 14:01 GÜNCELLEME 18.08.2019 14:01
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Çamlıhemşin'in ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'na ailesiyle ziyarete gelen Cahit D., burada bulunan ve son günlerde görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle tartışılıp, kaldırılması için sahiplerine 1 Eylül'e kadar süre verilen salıncakların birinde sallanmaya başladı. Cahit D., bir süre sonra salıncaktan düşerek, yaralandı. Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine sağlık ekibi geldi. Cahit D., sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan Cahit D.'nin bacağı ile vücudunun bazı yerlerinden yaralandığı, genel sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtildi.

Öte yandan olay sonrası Cahit D.'nin yakınları ve salıncak sahipleri arasında kısa süreli gerginlik oldu. Jandarma ve çevredekilerin araya girmesiyle gerginlik sona ererken, salıncak sahipleri hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Çamlıhemşin ilçesinde, kentsel dönüşüm projesi de uygulanacak ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda sayıları her geçen gün artan salıncaklar, oluşturduğu görüntü kirliliğiyle tartışmalara yol açmıştı. Yaylayı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, salıncakların kaldırılması için talimat vermiş, Rize Valiliği de harekete geçmişti. Valilik tarafından salıncakların kaldırılması için sahiplerine, 1 Eylül'e kadar süre verildiği, yaylanın orta alanının kamulaştırılması için de çalışma başlatıldığı bildirilmişti.

ETİKETLER
Kaza
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
    Ayder yaylası başka bir ülkede olsaydı bir ALLAH'ın kulu oraya o salıncakları koyamazdı, kusura bakmasınlar... ve maalesef hiçbir doğal güzelliğin kıymetini bilmiyoruz ama en başta bazı yetkili merciler ancak Sayın Cumhurbaşkanımız konuşunca,yapın edin diyince akılları başlarına geliyor, yoksa umurlarında değil olsaydı ayder bu durumda olur muydu... trafik yoğunluğu,düzensizlik,kuralsızlık ne ararsan ayderde var... vatandaşın çimenlerde tek başına oturacağı bir yer bırakmamışlar çok yazık...
    Cevapla
  • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
    Orasının adı sadece yayla yoksa gerçek yaylada ağaç olmaz, yolunda trafik sıkışan bir yayla, kıymetinden fazla değer gösterilmiş bir yer havasında, milli parkın görülecek daha güzel yerleri var, ayrıca buradaki Huser ve pokut gerçek yayla...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Enflasyon rakamları açıklandı
Komşu resmen harekete geçti: Türkiye'den SİHA satın alacağız