Edremit sahili alev alev! Yerleşim yerlerini de tehdit ediyor...

Edremit Körfezinde Akçay ve Dalyan arasındaki sazlık yangını yerleşim alanlarını tehdit ediyor. Göçmen kuşların duraklama noktası olan alanda alevlerin arasında kalan çok sayıda hayvanın telef olduğu belirtiliyor. Alevlere yangın söndürme helikopterinin de müdahale ettiği bildirildi.

GİRİŞ 22.08.2019 15:22 GÜNCELLEME 22.08.2019 15:48
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Balıkesir'in Edremit ilçesinde turistik tatil bölgeleri Akçay ve Dalyan arasında kalan sazlık alanda başlayan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Alevlerin sahile ve yola kadar geldiği alanda denizden çıkan tatilciler endişeli gözlerle alevleri izlerken Edremit Kara yolu üzerindeki bazı noktalarda da kara yoluna kadar uzanan alevler yüzünden trafik ilerleyemiyor. Göçmen kuşların duraklama noktası olduğu öğrenilen bölgede alevlerin arasında kalan çok sayıda hayvanın telef olduğu belirtiliyor.

 

 

Edinilen bilgiye göre Dalyan ve Akçay arasında kalan sahil şeridindeki sazlık alanda aniden çıkan yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüdü. Alevler sahil şeridi ve yazlıkçıların bulunduğu yerleşim yerine kadar ilerleyince panik olan vatandaşlar alevlere ilk önce kendileri müdahale etti. Rüzgarın etkisiyle sahile kadar inen alevler yüzünden denizde olan vatandaşlar denizden çıkıp endişeli gözlerle alevleri izledi. Akçay ve Dalyan arasındaki kara yolunda alevler yüzünden trafik durma noktasına gelirken araçlarından inen vatandaşlar itfaiye ve orman ekiplerine yardıma koştu. Göçmen kuşların uğrak noktası olarak bilinen sazlık alanda çok sayıda canlı türünün de telef olduğu belirtildi.

Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına itfaiye ve orman ekipleri müdahale ederken Balıkesir'den havalanan yangın söndürme helikopteri de söndürme çalışmalarına başladı. Yangının devam ettiği kara yolunun halen kapalı olduğu öğrenildi.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Her yerde yangın var bu çok zor ihtimal galiba sabotaj var hain çok
  Cevapla
 • Kemal 10 ay önce Şikayet Et
  bu yangınlardan sonra oralar imara açılacak otel ve turistik yer yapılacak, bu mesajımı lütfen unutmayın çok değil 12 ay sonra oraya uydudan bakın... Bu yangınlar kasıtlıdır, turistik yerlerde özellikle çıkartılır günah okadar hayvanın vebalini alıyorlar...
  Cevapla
 • İsmet 10 ay önce Şikayet Et
  Bilerek bu yangınları çıkaranlar, hayvanları yakanlar inşallah daha bu dünyadayken de yangınlarda yanar perişan olurlar.
  Cevapla
 • C.Türk 10 ay önce Şikayet Et
  Chp,liler ses çıkarmayınca Pkk,lılar Ülkeyi yine yakmaya başladılar!!!...
  Cevapla
 • M.T 10 ay önce Şikayet Et
  O bölgede terör sempatizanları bir kaç yıldır sosyal etkinlikler adı altında faaliyetlerini artırdı. Bölgede terör iltisaklı şahısların kundaklama yapma ihtimali yüksek. Nefes almaya bile hakları olmadıklarını birileri bu hainlere kanıksatması gerekiyor. Tabii ki sapla samanı birbirine karıştırmadan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Ann Linde'ne tepki: Başlı başına ibretlik bir durum
İstanbul'un 50 yıl önceki fotoğraflarını ilk kez göreceksiniz...