Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık yeni bir safhaya geçtik

AK Parti 18 yaşında... AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 18. yıl dönümü kutlamalar dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konuştu. Erdoğan, "AK Parti 18 yaşına ulaştı, partimiz artık yeni bir safhaya geçti." dedi.

GİRİŞ 23.08.2019 18:58 GÜNCELLEME 23.08.2019 20:14
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla ATO Congresium'da düzenlenen resepsiyonuna katıldı.

 

 

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"YENİ BİR SAFHAYA GEÇTİK"

 

 

"Partimiz yetiştirdiği kadrolarla yeni bir safhaya geçmiştir. Erkek ve kız evlatlarımız ilçe veya il başkanlarımız genel merkez yöneticilerimiz olarak görev yapıyor. Gençlik kollarımızın kapısının içerisinden giren gençlerimiz de bayrak yarışında yarın aynı görevleri alacak.

"DAVANIN YÜKÜNÜ KALDIRAMAYANLAR OLDU"

Bu uzun ve kutlu yolculukta davanın yükünü kaldıramayanlar, yolunu kaybedenler olmuştur. Bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbirinin esamesi okunmamış okunmayacaktır. 

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

AK Parti, ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti'nin de vadesi dolmuş demektir.

İster bizi sevsin ya da sevmesin vicdanı olan şunu bilir; Bu ülkeye demokraside ve ekonomide Cumhuriyet tarihindeki en büyük atılımı AK Parti yaptırmıştır.

DOĞU AKDENİZ MESAJI

Gemilerimizle Doğu Akdeniz'deyiz fakat Anamuhalefetin başındaki zat bunu görmüyor. ABD, Kanada varmış Türkiye yokmuş. Bu zat bizim bayrağımızı tanımıyor. Buradaki varlığımızı sürdüreceğiz. Oradan çekilmek yok, haklarımızı biliyoruz.

"HAFIZA KAYDIMIZDAKİLERİ ZAMANI GELİNCE AÇIKLAYACAĞIZ"

18 yıllık AK Parti tarihimizin her dönemi farklı güçlerle mücadele etmekle geçti. Hafıza kayıtlarımızın içinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımızı şimdiden burada söylüyorum. Bu kayıtların içerisinde çok şeyler var. Kim kimdir bunları milletimizin bilmesi lazım. Vesayet odaklarından terör örgütlerine pek çok kesimle uğraşmak zorunda kaldık.

Hedeflerimizi ilan edince başımıza gelmeyen kalmadı. Gezi olayları ile sokaklarımızı karıştırmaya çalıştılar, çukur eylemleri ile topraklarımıza göz diktiler,  FETÖ ile ülkemizi ve ordumuzu işgale teşbbüs ettiler, DEAŞ, PKK, YPG ile sınırlarımızı taciz ettiler. 

Tüm bu saldırıları milletimizle birlikte göğüsledik, yolumuza devam ediyoruz. Bizim manifestomuz uygulamamızdır. Biz bunu yaptık, biz eserimizle konuşuyoruz.

"KUTLU DAVAYI DAHA YÜKSEĞE TAŞIYACAĞIZ"

Ülkemizin ve milletimizin bekası için canını ortaya koymuş bir kadro olarak daha büyük bedelleri ödemekten çekinmeyiz. Yeter ki bu millet namerde muhtaç kalmasın. Önümüzdeki dönem bu kutlu davayı daha yükseğe taşımak için çok çalışma dönemidir.

"HİZMET ETMEK İSTEYENLERİ DAVET EDİYORUM"

Hedef, kanaat önderleri kimlerse bunları seçip çıkarmak ve kadromuzu bu kanaat önderleriyle güçlendirmektir. Bu çatı altında hizmet etmek isteyen herkesi şimdiden davet ediyorum. 

"CUMHUR İTTİFAKINI DİK TUTACAĞIZ"

Cumhur İttifakını diri tutmaya, dik tutmaya da gayret edeceğiz. Bozmak isteyenler çıkabilir ama yolumuza devam edeceğiz.

"SİSTEMİ GELİŞTİRECEK ADIMLARI ATACAĞIZ"

Birileri sürekli yeni sistemi karalamaya çalışsa da milletimiz sahip çıkmıştır. Oyunu vermiştir, sizinle birlikte bu yolda yürümeye varız demiştir. Oylamayı yaptık, evet çok çıktı. Bunlar yenile yenile bıkmıyor. Halk, cumhur işi bitirdi, kararı verdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de geliştirilmesi gereken yönleri elbette olacaktır. Dün 1 yıllık sürecin analizini yaptık. Kapsamlı bir çalışma yapıldı. İlk fırsatta sonuçları inceleyip sistemi geliştirecek adımları atacağız. Yapısal reform ihtiyaçlarımızın farkındayız. Daha çok çalışma daha çok mücadele etme ile karşı karşıyayız. Bu kadro mücadeleden kaçınmamış bir kadrodur."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • uygurlu 1 yıl önce Şikayet Et
  önce bu ülkenin adalet sistemi baştan aşağı değişmeli. ekmek çalana müebbet banka soyana 3 ay veren bir kanun olmamalı. kanun vicdana uygun olmalı. kadına pozitiflik yerine adalet anlayışı olmalı. adaletin bu yanlışlığı maalesef Emine Bulut olaylarını tetikliyor. olan yine katledilen kadına oluyor. İDAM mutlaka geri gelmeli ve uygulanmalı. onlarca masum insanı öldürenler bir gün Rahşan affından yararlanamamalı.
  Cevapla
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  adalet olmadıktan sonra ne olursa olsun....
  Cevapla
 • Yüksel 1 yıl önce Şikayet Et
  İyiki doğdun iyiki varsın AK PARTİ
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım, Belediyeleri siyasi partilerin arka bahçesi olmasından çıkarın. Valilikleri ve Belediyeleri tek bir çatı altında toplayın. Kayyumlar buna güzel örnek
  Cevapla
 • 2001 1 yıl önce Şikayet Et
  Adana akparti ilk kurucular göreve getirilmelidir. Durmuş Ali yıldız, Mahmut Tezcan,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Abdullah Ağar Karabağ'daki son gelişmeleri değerlendirdi: Azerbaycan başladığı işi bitirmeli
İstanbul'dan dolu manzaraları!