15 Temmuz Derneğinden Hacire anneye ziyaret

15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, dağa kaçırılan oğluna HDP İl Başkanlığı önünde yaptığı eylemle kavuşan anne Hacire Akar'ı ziyaret etti.

15 Temmuz Derneğinden Hacire anneye ziyaret
15 Temmuz Derneğinden Hacire anneye ziyaret
GİRİŞ 27.08.2019 16:23 GÜNCELLEME 27.08.2019 16:23

15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, dağa kaçırılan oğluna HDP İl Başkanlığı önünde yaptığı eylemle kavuşan anne Hacire Akar'a ziyarette bulundu.

Beraberinde bir grup üyeyle evinde ziyaret ettiği Hacire anneyi gösterdiği mücadele nedeniyle tebrik eden Şebik, gençlerin bölgedeki ana ve babaların sesi olan Akar'a kulak vermesi gerektiğini söyledi.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Şebik, terörle uzun yıllardır mücadele edildiğini, PKK'sı, FETÖ'sü, DHKP-C'si aslında hepsinin aynı terör örgütü olduğunu belirtti.

Şebik, "Evlatlarımız yıllardır bunların ağına düşmüş. 15 Temmuz'da bunu gördük. 251 şehidimizin, 2 binden fazla gazimizin olduğu 15 Temmuz'da yine silah sıkanlar, FETÖ terör örgütünün ağına düşmüş gençlerimizdi." dedi.

"Ata yurdu topraklarımızın tapusu analarımızdır"

Hacire annenin verdiği mücadelenin, bu bölgenin tüm gençlerine örnek olması gerektiğini ifade eden Şebik, şöyle konuştu:

"Dağa değil, dağ gibi Hacire anaya kulak veriyor olmak lazım. Ata yurdu topraklarımızın tapusu hakikaten analarımızdır. Biz görüyoruz analarımızın mücadelesi, cesareti her şeyde şunu gösteriyor; eğer biz inanıyorsak, gençlerimizin ve evlatlarımızın nerede durması gerektiğini istiyorsak, biz bunu ebeveynler olarak başarabiliriz."

Türkiye'de evlatlarının terör örgütlerinin ağına düşmemesi için herkesin azami gayret göstermesi gerektiğini anlatan Şebik, evlatlarına sahip çıkmaları gerektiğini dile getirdi.

Ailenin mutluluğuna şahitlik ettiklerini belirten Şebik, "Hacire ananın gözünün içi, göz bebeği gülüyor. Televizyonlarda yaptığı protestoyu gördük. Oradaki yangının da farkındaydık. Ziyarette onun mutlu ve gururlu olduğunu gördük. Şunu da söylemek lazım; bu da bölge insanımızın ne kadar vakur bir duruşu olduğunu gösterir. Bize bundan sonra düşen, bu cesareti toplumun tüm kesimine yaymaktır. Çok güzel bir sohbet yaptık. İnşallah kendisiyle bundan sonra irtibatımız da devam edecek." diye konuştu.

Akar ailesi üyeleri de ziyaretten dolayı Şebik'e teşekkür etti.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Kasapoğlu'nun büyük coşkusu
Türkiye ve Rusya'dan 100 milyar dolarlık imza!