THK'dan iflasa 'borç' kılıfı! İnanılmaz rakam!

Türk Hava Kurumu (THK) tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'Türk Hava Kurumu’nun geçmişten gelen 1.4 milyar TL borcu vardır. Devletinin yardım ve desteği ile yakın geçmişini temizleyen THK, misyonuna uygun kendisine yakışan bir geleceği en kısa zamanda inşa edecektir' denildi.

THK'dan iflasa 'borç' kılıfı! İnanılmaz rakam!
THK'dan iflasa 'borç' kılıfı! İnanılmaz rakam!
GİRİŞ 27.08.2019 21:54 GÜNCELLEME 27.08.2019 21:54
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

THK, gündeme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Türk Hava Kurumu’nun geçmişten gelen 1.4 milyar TL borcu olduğu vurgulandı.

 

 

Bugüne kadar geçmişte İçişleri Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve YÖK gibi kurumların hazırladığı raporların hiçbirinin gereğinin yapılmadığı belirtilerek, “Uluslararası bağımsız denetim kurumunun yaptığı çalışmalar sonucu THK’nın tüm şirketlerinin iflasta olduğu, tüm mallarının hacizli olduğu tespit edilmiş, idari ve adli kovuşturmayı gerektiren onlarca dosya ortaya çıkarılmıştır. THK, bu çerçevede ilgililer hakkında suç duyurularını yapmaya başlamış aynı zamanda İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla ilişkiler Genel Müdürlüğü ve Devlet Denetleme Kurulu’na çağrıda bulunmuştur. Bugüne kadar 20 suç duyurusunda bulunulmuş, suç duyurularının daha da artacağı görülmektedir” denildi.

"THK, KENDİSİNE YAKIŞAN BİR GELECEĞİ EN KISA ZAMANDA İNŞA EDECEKTİR"

THK’dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“THK’da devam eden geçmişe yönelik soruşturmalara İçişleri müfettişlerinin de dahil olması bizlere güç ve temiz bir THK ideali için umut vermiştir. Bu suç duyurusu şu anki Yönetimin görev süresini kapsamamaktadır. Ayrıca, geçmiş dönemde sorumluluğu olup yargıya sevk edilen eski Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri yerine mahkemeden 'kayyum üye' talebinde bulunulmuş, adli yılın başlamasıyla birlikte bu talebin değerlendirilip sonuca bağlanması beklenmektedir. Devletinin yardım ve desteği ile yakın Geçmişini temizleyen THK, misyonuna uygun kendisine yakışan bir geleceği en kısa zamanda inşa edecektir.”

YORUMLAR 65
 • Halıl 3 yıl önce Şikayet Et
  Buraları 50-60 senedir Chp yandasları yönetiyor..Hukumet pasif davranıyor..eski yeni yönetıciler tek tek yargılanmalı..Halka ne olduğu anlatılmalı..Tv ler bas bas bagırmalı..Chp ne oldugunu Halk bılsın..Orman bakanlıgına devredılmelı..Devlet memuru yonetmelı..Afat Yonetmelı..Kızılayda aynı..Kanun cıkarın degıştırın..Yardım yapılmasın hesap sorulsun..Meclıs açılınca kanun degıstırın ılk önce Chp vede Hdp karsı cıkar..hala ıktıdar olamadık..yazık bızlere..masaya yumruğumuzu vuramıyoruz..Bu kurumlar hain dolu..
  Cevapla
 • TOSUN 3 yıl önce Şikayet Et
  yönetenlerin tüm mal varlıklarına el koyun birinci derecedeki akrabalarının mal varlıklarınada el koyun bundan sonrakilere belki ibret olur
  Cevapla
 • dadas 3 yıl önce Şikayet Et
  zehir zıkkım olsun. Haramzadeler...
  Cevapla
 • 02 li 3 yıl önce Şikayet Et
  Resmen çalmişlar yıllardır o uçaklar uçmadiki devlet gereğini yapsın
  Cevapla
 • NİYAZİ KARACA 3 yıl önce Şikayet Et
  Milletten zorla topladığınız kurban derileri çarpmış olmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kandilli Rasathanesi Müdürü, şimdiye kadar Düzce'de tam 576 artçı yaşandığını duyurdu
100 kişilik özel heyetle Türkiye'ye çıkarma yaptılar: 12 milyar dolarlık açıklama