Şule Yüksel Şenler son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında hayatını kaybeden yazar Şule Yüksel Şenler son yolculuğuna uğurlandı. Şenler'in cenaze namazı Eyüpsultan Camii'nde kılındı.

GİRİŞ 29.08.2019 13:53 GÜNCELLEME 29.08.2019 14:56
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında hayatını kaybeden yazar Şule Yüksel Şenler son yolculuğuna uğurlanıyor. Şenler'in cenazesi Eyüpsultan Camii'ne getirildi.

 

Cenaze namazı öncesi, manevi kızı Ayşe Yosunkaya, yakınları ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, Şenler'in tabutu başında bekledi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Şule Yüksel Şenler için cenaze namazı kılındı.

Şenler'in cenazesi hazireye defnedildikten sonra taziyesi Eyüp Ensari Konağı'nda kabul edilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN DUYGU YÜKLÜ KONUŞMA

Okumakla, yazmakla, hakkı ve hakikati konuşmakla geçen ömrü dün nihayete erdi. Pek çok kadının ve elbette erkeğin hayatında dönüm noktası olacak bu azim, mücadele, inanç abidesini son yolculuğuna rahmetle, salavatla, şükranla, hüzünle uğurluyoruz.

Geride bıraktığı miras son derece anlamlı. Yaşadığı dönemde STK hareketlerini İslami kesimde en öne çıkarabilen isimlerinden bir tanesi olmuştur Şule Yüksel Şenler hanımefendi. Yürüttükleri mücadele gerçekten adeta genç kızlarımız için bir idolü de ortaya koymuştur. Seher Vakti dergisiyle de o zamanlar İslami kesimde kalemşörlerimizin yer aldığı bir dergi olması bakımından, özellikle malum bazı çevreleri rahatsız etmesi, bizi de mutlu etmesi bakımından çok çok önemlidir. 

Tamamen kendi iradesiyle yöneldiği hak ve hakikat, onu duruşuyla, kararlılığıyla kendi neslinin dikenler arasında açan bir gülü haline getirmiştir. 

Nice genç kızımızın inancından taviz vermeden okumasına, ilim ve hikmetle buluşmasına, milletimize hayırlı bireyler haline gelmesine, çevresini de etkileyen bir konuma ulaşmasına vesile oldu. Şule Hanımefendi kitaplarıyla, yazılarıyla, gençlerimize yönelik sayısız konferanslarıyla ülkemizin dört bir yanını dolaşmak suretiyle verdiği konferanslarıyla on binlerce insanımıza en zor zamanda cesaret verdi. Türkiye'nin, darbecilerin ve vesayetçilerin pençesinde kıvrandığı mücadele, böyle bir insanın yolunun hapishanelerden geçmemesi tabii ki düşünülemezdi. 

Şule Yüksel Şenler'i zindana atanların, yoluna dikenler döşeyenlerin hiçbiri bugün hatırlanmıyor. Ama Şule Hanımefendi inşallah nesiller boyu hayırla yad edilmeye devam edecek. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına, sevenlerine, yetiştirdiği nesillere ve tüm milletime baş sağlığı dileklerimi sunuyorum. Rabbim inşallah kendisini Hatice validemize, Ayşe validemize komşu kılar. 

MÜZE VE KÜTÜPHANE AÇILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İnşallah Şule Yüksel Şenler Hanımefendi adına bir kütüphane ve müzeyi de en yakın zamanda açmak suretiyle, burada hem kütüphanede, müzede hemhal olmak hem kabrini ziyaret etmek suretiyle de inanıyorum ki kendilerini kabrinde çok daha mutlu etme fırsatını bulacağız." diye konuştu.

 

YAZDIR
YORUMLAR 45
 • vatan millet 10 ay önce Şikayet Et
  Rabb'im hepimize onun gibi bir hayat versin. Mekânı cennet olsun İnşallah. AMİN
  Cevapla
 • Feyza&Bilal 10 ay önce Şikayet Et
  Bâki'de bekâyı, bekâda Bâki'yi bulma yolculuğuna çıkmış, sonsuzluğun sırrına doğru yol alıyordu.
  Cevapla
 • Konyalı 10 ay önce Şikayet Et
  Sen ve senin gibi guzel insanlara bu toplumun cok ama cok ihtiyaci var. Şule anne Allahım gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaallah.
  Cevapla
 • yurtsever 10 ay önce Şikayet Et
  allah rahmet eylesin çok değerli bir ablamızdı .
  Cevapla
 • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kahraman! Onu bu yönüyle görmediniz (Ömer Halisdemir)
Ayasofya'da ilk namazda içeriye kaç kişi alınacağı belli oldu