Erdoğan: Yazıklar olsun sana, er ya da geç tanıyacaksın!

Başkan Erdoğan, Sivas Kongresi'nin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen AK Parti Teşkilatının yemeğinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenerek, "Birileri diyor ki, Doğu Akdeniz'de Amerika, İngiltere, Fransa var ama Türkiye Doğu Akdeniz'de yok diyor. Ayyıldızlı bayrağımızı tanıyamıyor, diyor ki, Türkiye orada yok! Yazıklar olsun sana. Ama sana da bunu er ya da geç tanıtacağız. " dedi.

Erdoğan: Yazıklar olsun sana, er ya da geç tanıyacaksın!
Erdoğan: Yazıklar olsun sana, er ya da geç tanıyacaksın!
GİRİŞ 04.09.2019 17:45 GÜNCELLEME 04.09.2019 19:07
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları; 

 


Kongre binasının önünde binlerce vatandaşımızın katılımıyla adeta bir miting havasıyla muhteşem bir program gerçekleştirdik. Milli mücadele kahramanlarımızı rahmetle andık. Şehitlerimizi fatihalarla yâdettik. Şimdi de siz teşkilat mensuplarımızla biraradayız. İnşallah buradan Ortaanadolu Ekonomik Forumu'na geçecek, iş dünyamızın temsilcileriyle biraraya geleceğiz. Sivas Kongresi'nin 100. yıldönümüne yaraşır vaziyette Sivas gezimizi hitama erdireceğiz.

'SİVAS 31 MART'TA 'KARDEŞLİK, HUZUR VE HİZMET' DEDİ'

Sizin bu dayanışmanız bize güç ve cesaret veriyor. Sizin bu sevdanız, mücadele azmimizi daha da biliyor. Rabbim yol arkadaşlığımızı, muhabbetimizi daim eylesin diyorum. Güzel toplantıyı tertip ettikleri için Sivas İl Başkanlığımıza ve programda emeği olan dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Milli mücadelenin şehri Sivas 31 Mart seçimlerinde bir kez daha geleceğine, demokrasiye sahip çıktı. Sivas kardeşlik, huzur, hizmet dedi. Yüzde 49,5 oy oranı ile tercihin AK Parti'nin eser ve gönül siyasetinden yana kullandı.

'KABİNEMİZ YERELDE BELEDİYELERİMİZİN YANINDA YER ALACAK'

Azmiyle, emeğiyle, dualarıyla yanımızda bulunan Sivaslı kardeşlerimize hizmet dönemidir. Önümüzde 4,5 yıllık icraat dönemi bulunuyor. Teşkilat mensuplarından gece gündüz demeden çalışmalarını bekliylorum. Kabinemiz her an yerelde belediye başkanımızın yanında yer aldı, yer alacaktır. Eksiklikleri süratle gidermenin inşallah yolunda olacağız.

'SİVAS TAM 108 GÜN MİLLİ MÜCADELEMİZE BAŞKENTLİK YAPMIŞTIR'

100. yıldönümüne ulaştığımız aynı şekilde tarihimizin köşe taşlarından biridir. Sivas'tan yükselen istiklal meşalesi kısa sürede yurdumuzun dört yanını kuşatmıştır. Sivas 1919 tarihinden itibaren tam 108 gün boyunca milli mücadelemize başkentlik yapmıştır. Sivas Kongresi'nde alınan kararlar milletimizin özgürlük timsali olarak etkisini bugün de hissettirmektedir. Türkiye'ye yönelik senaryoların yoğunlaştığı bugünlerde mücadelemizi yürütürken ilhamımızı Sivas'tan emsalsiz direniş ruhundan alıyoruz. 

'YAZIKLAR OLSUN SANA! SANA DA BUNU ER YA DA GEÇ TANITACAĞIZ'

Birileri bu mandayı malum mandalarla karıştırıyor. Ama bu manda farklı. Bölücü niyetler karşısında milli sınırlarımız içerisinde vatan bölünümez bir bütündür parçalanamaz diye haykırıyoruz. FETÖ, PKK, Suriye, Irak, Doğu Akdeniz'de yürüttüğümüz beka mücadelesinin rehberi bu ilkelerdir. Türkiye bu mücadelesini er ya da geç zaferle taçlandıracaktır. Doğu Akdeniz'de iki sondaj iki de sismik araştırma gemimiz var. Birileri diyor ki, Doğu Akdeniz'de Amerika, İngiltere, Fransa var ama Türkiye Doğu Akdeniz'de yok diyor. Herhalde anlıyorsunuz ne demek istediğimi. Kardeşlerim bunlar ne yazık ki hâlâ bayrağımızı tanıyamadılar. Halbuki gemilerimizin üzerinde devasa ayyıldız bayrağımız var. Ayyıldızlı bayrağımızı tanıyamıyor, diyor ki, Türkiye orada yok! Yazıklar olsun sana. Ama sana da bunu er ya da geç tanıtacağız. 

'İZİN VERMEYECEĞİZ'

Bu süreçte kimi menfaatperestler, celladına aşık kimi zavallılar, milli iradeye kasteden hainleri aklamaya çalışan bazı gafiller de çıkacaktır. Biz içimizdeki bu bedbahtlara ve modern müstemlekelere rağmen duruşumu asla bozmayacağız. Sivas Kongresi'nden aldığımız cesaretle yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Bayrağımızı gönderden indirmeyeceğiz, vatanımıza namahrem elini değdirmeyeceğiz. Ezanlarımızı susturmayacağız. Milletimizin kutlu yürüyüşüne ket vurulmasına müsaade etmeyeceğiz.

'UNUTMAYIN TÜRKİYE TARİHİN HİÇBİR DÖNEMİNDE KENDİ BAŞINA BIRAKILMAMIŞTIR'

Arkasında Sivas olanın evelallah sırtı yere gelmez. Boşuna Yiğido demediler. Öyleyse gereğini Sivas bugüne kadar yaptı bugünden sonra da yapacaktır. Türkiye'nin ufkunu aydınlatacak, ülkeyi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olanlar sizlersiniz. Bekamıza yönelik saldırıların arttığı bu kritik günlerde Sivas Kongresi'nin temsil ettiği değerlere hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Unutmayın Türkiye tarihin hiçbir döneminde kendi başına bırakılmamıştır. Millet olarak hiçbir zaman dikensiz bir gül bahçesinde olmadık. Bağımsızlığımıza adeta her evden bir şehit vererek kazandık. Cumhuriyetimizi uzun ve çetin mücadeleler sonucunda kurduk. 

'YÜKSEK HIZLI TRENİ SİVASIMIZA GETİRECEĞİZ'

18 yıl öne AK Parti'yi kurarken pek çok saldırıya maruz kaldık. Yılmadık, şantajlara boyun eğmedik. Hangi reformu hayata geçirmişsek bunu çok çetin mücadeleler neticesinde başardık. İnşallah gelecek Ramazan'a kadar Yüksek Hızlı Treni de Sivas'ımıza getireceğiz. Artık top benden çıktı. Herhalde Cahit Bey verdiği sözleri yerine getirmezse biz ipi farklı çekeriz. Ekonomimizi çalışmadan zenginleşmeye alışmış bir avuç elitiste rağmen büyüttük.

Şu anda S-400'lerimizi de aldık. S-400'lerin ikinci etabı da geliyor. Bir taraftan da elemanlar orada yetişmeye devam ediyor. Bu tabii bizim savunma sistemimize bambaşka bir güç katıyor. Üretimimizi milletin sırtından geçinmeye alışmış tufeylilere rağmen arttırdık. Sen doğru olursak eğri müstahakkını bulur inancıyla doğruluktan, samimiyetten taviz vermeden gecemizi gündüzümüze kattık. Son 18 yılda her ne yaptıysak Türkiye için Türk milleti için demokrasimiz için yaptık. 18 yıllık tecrübemizle şu ilahi hakikate defalarca şahit olduk, herkesin bir hesabı varsa muhakkak Allah'ın da bir hesabı var.

'MİLLETİMİZ HER TÜRLÜ PROJEYİ BOZMUŞTUR'

Milletimizi bir defa efendisi değil hep hizmetkârı olduk. Milletimizle bağımızı güçlendirirsek partimize yönelik operasyonlar hedefine ulaşamaz. Medyanın siyaset mühendislerinin, kimi sermaye çevrelerinin gazıyla hareket eden milletvekillerimiz ve hatta bakanlarımız çıktı. Ama hepsi saman alevi gibi kısa sürede unutuldu gitti. Hatırlayın Sivas'ın içinden de çıktı değil mi? Nerede şimdi? Sorsan belki kimse hatırlamaz. Hatırlayanlar da hayırla yad etmez. Siyasi ihtirasların uğruna AK Parti'ye zarar verenlerin sonu hep hüsran olmuştur. Bunların hepsi birer projedir unutmayın. Milletimiz o derin irfanıyla her türlü projeyi sandıkta bozmuştur.

YORUMLAR 22
 • Çiçek 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis doğru söylemiş sözde Türkiye de siyasetçi kılıçtar bey ama kendi ülkesinde neler oluyor haberi yok yalan dolan peşinde koşmaktan terörist lere destek vermekten kendi halkı askeri ne yapıyor bilmiyor zaten ABD talimatları istekler i türk halkından önce geliyor CHP ve HDP için asker ölmüş çocuklar dağa kaçırılmış umrundamı dün TV gördüm diyoki israile barışıcaz sanki Türkiye suçlu ya İsrail her gün insan öldürüyor dünyanın gözü önünde sen ne kör sağır duymaz biri gibi davranıyorsun ne bu katil terör aşkı neeeee eeeeeee sen kimlerdensin
  Cevapla
 • İsmail 1 yıl önce Şikayet Et
  Anlamadığım şu Herkes rakibi ile dir Rakibin olmayan birini niye mindere çekersin
  Cevapla
 • Erdalsilo 1 yıl önce Şikayet Et
  Olmayan beyin nasıl anlasın
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  ATATÜRK : "- Yemekte kendisine dik dik bakan ve dedesi Çanakkalede ölen İngiliz yavere yönelik ... CANAKKALEDE DEDESİNİN NE İŞİ VARMIŞ?? demiş... ŞİMDİ YAŞASAYDI ATATÜRK : "-- Git sor bakalım ABD'li Coniye Ortadoğuda ne işi varmış? " derdi...
  Cevapla
 • Yozgatlı Fetih 1453 1 yıl önce Şikayet Et
  Reisim bugune kadar kaç tane siyasetçi bozuntusunu bitirdin tarihe gömdün. Yerli yabancı siyasetçiler, gazeteci, yazar, sanatçıya ayar verdin. Şimdi Kılıçtaroğlunda. Senin karşına çıkan herkes nakavt
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin yeni gücü Alpagu vitrine çıkıyor! Yurt dışından isteyen çok olacak
Kabus hızla yayılıyor: Sahilin tamamını kapladı