Bakan Ersoy açıkladı: O öğrencilere müze ziyaretleri ücretsiz olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, "Arkeolojik ve sanat tarihi eğitimi gören öğrencilerimize müze kart yazılımımızda bir değişikliğe giderek, onların müze ve ören yeri ziyaretlerini ücretsiz hale getireceğiz" dedi.

Bakan Ersoy açıkladı: O öğrencilere müze ziyaretleri ücretsiz olacak
Bakan Ersoy açıkladı: O öğrencilere müze ziyaretleri ücretsiz olacak
GİRİŞ 10.09.2019 14:44 GÜNCELLEME 10.09.2019 14:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ankara'da Yükseköğretim Kurulu'nun(YÖK) girişimleri neticesinde üniversitelerin bilimin yanı sıra kültür ve sanatında merkezi haline getirilmesi, öğrencilerin müze ve ören yeri ziyaretlerinin desteklenmesi amacıyla YÖK ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imza töreni düzenlendi. Tarihi Opera Binası'nda gerçekleştirilen imza törenine, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile bürokratlar katıldı. 

YÖK Başkanı Yekta Saraç, protokolün Türkiye'de daha önce yapılmayan husustaki bir girişim olduğunu belirterek, "Bu protokolde, üniversitelerin bünyelerinde bulunan konservatuvarlarda veya konferans salonlarındaki mekanların Kültür ve Turizm Bakanlığı ile müştereken halka hizmet bağlamında ve üniversitelerin aynı zamanda toplumun birer mükemmeliyet merkezi olması doğrultusunda bir eylem planını barındırdığını göreceğiz. Bu protokol aynı zamanda 'Müze Kart Akademi' isminde müzelere, akademisyenlerin ve öğrencilerin girişlerine ve bunların buraları ziyaret etmelerine ve dolayısıyla kültürel ruhla birleşmelerine imkân sağlayacak" dedi.

 

 

ETİKETLER
ücretsiz
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • ertuğ 10 ay önce Şikayet Et
  tüm öğrencilere ücretsiz olabilirdi.
  Cevapla
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Yabancılar Ayasofyayı ziyaret için çok istekli, zaten paraları da değerli. onlar için tamam da kendi vatandaşına 45 lira çok pahalı.
  Cevapla
 • haci baştürk 10 ay önce Şikayet Et
  ben ve ailem Selçuk a gittik arabayla bir yere girdik 10 tl verdik kapıya gittik turnike var ordsa da kişi başı 25 tl 5 kişiyiz 125+10=135
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Azerbaycan, Ermenistan’a ait askeri üssü nokta atışıyla yok etti
Erdoğan'dan dikkat çeken sözler