Gülüzar Tural öldürüldü!

Türk Silahlı Kuvvetleri ve MİT PKK'ya nefes aldırmıyor... Son dakika olarak duyurulan MİT ve TSK'nın Kandil'de düzenlediği ortak operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin kırmızı kategoride aranan "Gülüzar Tural", diğer bir teröristin ise örgütün kadın yapılanması KJK'nın sözde en üst karar organı Yürütme Konseyi Üyesi "Dr. Jiyan Garzan" kod adlı Saliha Kaytar'ın olduğu belirlendi.

GİRİŞ 11.09.2019 13:22 GÜNCELLEME 12.09.2019 07:58
Bu Habere 99 Yorum Yapılmış

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 19 Ağustos'ta PKK'nın Kandil'deki eğitim faaliyetleri için kullandığı bir binaya ortak operasyon gerçekleştirdi.

Alınan bilgiye göre, MİT ve TSK'nın Kandil'de gerçekleştirdiği ortak operasyonda, imha edilen binanın içerisinde kırmızı kategoride aranan sözde PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi "Pelşin Tolhildan" kod adlı Gülüzar Tural ile örgütün kadın yapılanması KJK'nın sözde en üst karar organı Yürütme Konseyi Üyesi "Dr. Jiyan Garzan" kod adlı Saliha Kaytar'ın da bulunduğu belirlendi.  

KANDİL'DEKİ OPERASYONDA ÖLDÜRÜLEN, KIRMIZI LİSTEDE YER ALAN GÜLÜZAR TURAL İSİMLİ PKK'LI TERÖRİSTİN FOTOĞRAFI

'SABOTAJ' EĞİTİMİ ALMIŞ

Tural'ın, PKK'ya 1993'de katıldığı, bir dönem Erzincan-Tunceli bölgesinde faaliyet gösterdiği ve sabotaj eğitimi aldığı öğrenildi.

1999-2003 yılları arasında sözde PKK/KCK Başkanlık Konseyi'nde yer alan Tural'ın bu yıl itibarıyla, sözde PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi olarak Eğitim Komitesi'nde faaliyet yürüttüğü tespit edildi.  

PKK'LI GÜLÜZAR TURAL

SALİHA KAYTAR RUSYA'DA GÖREV ALMIŞ

Terörist Kaytar'ın ise Dicle Üniversitesinde tıp eğitimi almasının ardından 1993'te Diyarbakır'da hastanede çalıştığı dönemde PKK/KCK'ya katıldığı, 2006-2009 dönemlerinde PKK/KCK'nın PJAK sorumlusu olarak Rusya'da faaliyet gösterdiği, Mart 2011'de, Kandil Alanı'nda bulunan hastanede cerrah olarak görev yapmaya başladığı ve bu yıl itibarıyla örgütün yapılanma şemasında PKK/KCK Yürütme Konseyi içerisinde yer aldığı öğrenildi. 

 


ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST, 'JİYAN GARZAN' KOD ADLI SALİHA KAYTAR

SİİRT'TE 10 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Siirt'te terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, terör örgütü PKK adına milis ve iş birlikçi faaliyetlerde bulundukları tespit edilen zanlılara yönelik çalışma yapıldı.

Pervari merkezli yürütülen soruşturma kapsamında ilde bazı adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 şüpheli yakalandı.

Gözaltına alınan zanlıların, emniyetteki işlemleri sürüyor.

AĞRI'DAKİ OPERASYONDA GRİ KATEGORİDEKİ 'KAVA' KOD ADLİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

 

 

Ağrı'nın Patnos ilçesinde polislerce terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gri kategoride aranan "Kava" kod adlı terörist Sezer Işık, etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Patnos ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyon düzenledi.

'TESLİM OL' ÇAĞRISINA ATEŞLE KARŞILIK VERDİ

Operasyonda takibe alınan bir terörist güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık verince etkisiz hale getirildi.

Polislerce yapılan incelemede, etkisiz hale getirilen teröristin İçişleri Bakanlığının Aranan Teröristler Listesi'nde 300 bin lira ödülle aranan gri kategorideki "Kava" kod adlı Sezer Işık olduğu tespit edildi.

EYLEM YAPMAK İÇİN PATNOS'A GELMİŞ

Ağrı Valiliği, Patnos ilçesinde PKK/KCK bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen ve terörden arananlar listesinde gri kategoride 300 bin TL ödülle aranan Kava kod adlı terörist Sezer Işık’ın eylem yapmak üzere Patnos’a geldiğini bildirdi. 

Bölgede operasyonun sürdüğü belirtildi. 

VAN'DA 1 PKK'LI ÖLÜ DİĞERİ İSE SAĞ ELE GEÇİRİLDİ

Dün akşam duyurulan bir diğer son dakika operasyon haberine göre de Van'ın Gürpınar ilçesinde bir PKK'lı teröristin ölü, birinin de sağ ele geçirildiği operasyonda, 6 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Aşağıbeşparmak Mahallesi kırsalında PKK'lı 2 teröristin bulunduğu duyumunun alınması üzerine söz konusu bölgeye operasyon düzenledi.

Operasyonda teröristlerden biri ölü, diğeri silah ve teçhizatıyla sağ olarak ele geçirildi. 

Operasyon kapsamında 6 şüpheli gözaltına alındı. 

OPERASYONDA ÇOK SAYIDA TEÇHİZAT ELE GEÇİRİLDİ

Devam eden operasyonda teröristlerce kullanıldığı tespit edilen 3 sığınak bulundu.

Sığınaklarda, 4 el bombası, 10 M16 şarjörü, kamuflajlı tulum, not defteri, 2 sırt çantası, 2 şemsiye, 2 kıyafet, küçük tüp, askeri yağmurluk, 3 battaniye, 2 kütüklük, 2 baston, çay, 3 kilo peynir, sucuk, 2 kürek, kazma, diş macunu, diş fırçası ve çaydanlık ele geçirildi. 

Sığınaklar imha edildi. 

VAN'DAKİ OPERASYONDA ELE GEÇİRİLEN TEÇHİZATLAR

DÜN DE LİSTEYE BİR ÇİZİK DAHA ATILMIŞTI

Dün İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre de yine kritik bir isim daha etkisiz hale getirilmişti. Bakanlık'tan yapılan açıklamada "İç güvenlik operasyonları kapsamında, Diyarbakır Görese bölgesinde, Diyarbakır İl Jandarma ve Elazığ İl Jandarma Komutanlıklarınca gerçekleştirilen operasyonda, 2 terörist, silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.

PKK'NIN SÖZDE SAVUR SORUMLUSU ETKİSİZ!

Mardin'in Artuklu ilçesinde, İl Jandarma Komutanlığınca ve İl Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen ortak operasyonda, sözde Mardin Eyaleti içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren (Savur sorumlusu) 'Azad' kod adlı terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir." denilmişti.

EMNİYET İLE ORTAK OPERASYON

Mardin'in Artuklu ilçesinde, İl Jandarma Komutanlığınca ve İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen ortak operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin ise "sözde Mardin Eyaleti" içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren, Savur sorumlusu "Azad" kod adlı terörist olduğu belirlendi.

Bölgede operasyonlar devam ediyor. 

MARDİN'DE ÖLDÜRÜLEN PKK'LILAR

 

YAZDIR
YORUMLAR 99
 • Sahin 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar kod adları degil gercek adları kod adları turkçe olan isimleri böyle aramıza gizleniyorlar
  Cevapla
 • Kurdoglu. 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH a Şükür son günlerde hasat mevsimi meyvalarını vermeye başladı
  Cevapla
 • belde 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir leş daha temizlendi demektir. körelen böyle bir zihniyetle mücadele topyekün olmalı. bu hainlerin bazıları doktor, avukat vb. olmuş bu örgüte katılmış dağlarda cirit atıyor. keçi olsa avlanır işe yarar, fakat bu hainlerin toprakta bile yeri yok.
  Cevapla
 • ...... 1 yıl önce Şikayet Et
  Ellerine sağlık güvenlik güçlerimizin
  Cevapla
 • Mummy 1 yıl önce Şikayet Et
  Hepsi bitecek, bitirmeye mecburuz, başka çaremiz yok, bunlara yardım eden silah ve malzeme temin eden para yardımı yapan esas düşmandır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakanlar afet bölgesinde açıklama yaptı... Yangında son dakika gelişmesi
Meteoroloji'den son dakika 3 il için sel uyarısı ve yüksek sıcaklık açıklaması