Rasim Ozan Kütahyalı'ya hapis cezası! Erteleme yok

Bir televizyon kanalındaki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiası edilen Rasim Ozan Kütahyalı hakkında açılan dava, karara bağlandı. Mahkeme sanık Kütahyalı'yı, "Halkın bir kesimini sosyal, sınıf, din, mezhep, cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Hapis cezası ertelenmedi.

Rasim Ozan Kütahyalı'ya hapis cezası! Erteleme yok
Rasim Ozan Kütahyalı'ya hapis cezası! Erteleme yok
GİRİŞ 13.09.2019 11:46 GÜNCELLEME 13.09.2019 11:54
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına sanık Rasim Ozan Kütahyalı katılmazken, tarafların avukatları hazır bulundu.  Duruşmaya şikayetçi Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği avukatları ile çok sayıda müşteki katıldı.

10 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Kütahyalı'yı "Halkın bir kesimini sosyal, sınıf, din, mezhep, cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan sanığın kasta dayalı ağırlığı, suçun işlenmesinde kullanılan araç, suçun işlendiği zaman, suçun konusunun önemi ve değerini dikkate alarak 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme sanık Kütahyalı'ya iyi hal indirimi uygulanmadı.  Mahkeme, sanığın adli sicil kaydında tekerrüre esas olmazsa dahi birden fazla birden fazla mahkumiyet kararı bulunmasını dikkate alındığında  sanık Kütahyalı'nın bir daha suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşmadığından verilen hapis cezasının ertelenmesine yer olmadığına karar verdi.

 

 

ALENEN AŞAĞILAMA

İddianamede, sanık Rasim Ozan Kütahyalı'nın 19 Kasım 2017'de katıldığı programında,  yorumcu olarak bulunurken kendisine yapılan bir şakaya karşı cevaben canlı yayında sarfettiği bir sözün Boşnak kökenli vatandaşları aşağılama niteliğinde olduğu belirtiliyordu. Boşnak/ Balkan dernek ve vakıflarının şikayette bulunduğu ifade edilen iddianamede, sanık Kütahyalı'nın suçlamayı kabul etmediği ancak tüm delillere göre üzerine atılı suçu işlediği anlatılıyordu. Sanık Kütahyalı'nın "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi isteniyordu.

 

 

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • adalet 9 ay önce Şikayet Et
  aslanlar !!! gibi yatarsın artık...
  Cevapla
 • sahin 9 ay önce Şikayet Et
  canli yayinda o laf soylenmez aldigi ceza az bile tipinde hayir yok pis bi insan rasim ozan
  Cevapla
 • Aziz albayrak 10 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun, ne yapmış bu adam bu kadar , birilerin kuyruk acısının intikamı mj alınıyor .tek bir cümleden adam 10 ay hapis yatacak , durup dururken Boşnaklara antipati başlatıyorsunuz. O adalet herkese lazım
  Cevapla
 • Murti 10 ay önce Şikayet Et
  Peki Arda Turan' ın 2 yılı aşkın hapis cezası neden ertelendi? Ruhsatsız silah taşımak ve darptan kaynaklanan bu suç neden affedildi?
  Cevapla
 • jolesiz saç 10 ay önce Şikayet Et
  şükür
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sonuç çıkana kadar Türkiye bastıracak! 55 cent düşük kaldı Türkiye harekete geçti
Ermenistan ordusuna ait mevzinin vurulma anı havadan görüntülendi