Savunma Bakanlığı açıkladı: S-400 teslimatı sona erdi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikali tamamlandı" denildi.

GİRİŞ 15.09.2019 13:04 GÜNCELLEME 15.09.2019 13:56
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanlığınca 27 Ağustos'ta başlayan S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin intikalinin tamamlandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017'de Rusya Federasyonu ile imzalandığı, sözleşme kapsamında sistemin birinci batarya malzemelerinin intikalinin 12-25 Temmuz'da tamamlandığı hatırlatıldı. 

Açıklamada, 27 Ağustos'ta başlayan ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikalinin de bugün tamamlandığı bildirildi.

Sistemin kurulum çalışmaları ve kullanıcı personelin eğitimlerinin devam ettiği belirtilen açıklamada, sistemin Nisan 2020'de faal hale getirilmesinin planlandığı kaydedildi.

 

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • FATİH 8 ay önce Şikayet Et
  gelenleri şimdi çalıştırın
  Cevapla
 • Hacivat 8 ay önce Şikayet Et
  Acil kurulmali aktiv Hale getirilmeli Sabas kapida
  Cevapla
 • şems 8 ay önce Şikayet Et
  biran once aktif edilmeli yoksa sıkıntı çok
  Cevapla
 • nedim 8 ay önce Şikayet Et
  bugün ak parti kurar s400 yarın ermeni chp iktidara gelir depolara kaldırır çürütür inönü tahılları depoda çürüterek halkı açlığa mahkum etmedimi türkiyede halkımız bu bilincde değil okumuş eğitimliler öyle eğitilmişki laik öğretmenlerce chplileri atarürkün çocukları olarak görüyor ve o partiye gözü kapalı tapıyor daha ileri görüşlü vatansever ve inançlı eğitimçiler yetiştirmeliyiz
  Cevapla
 • Cemil 8 ay önce Şikayet Et
  Aynen katiliyorum Chp topragin altina kesinlikle gömer
  Cevapla
 • özmuşlu 8 ay önce Şikayet Et
  doğruya doğru
  Cevapla
 • M.T 8 ay önce Şikayet Et
  Diğer yorumlardaki beklentiler doğru. ABD, Türkiyemize AÇIK DÜŞMANLIK yapıyor. En kısa zamanda faaliyete geçirilmeli. Test yapıyoruz dersiniz tam faaliyete geçtiğinin ilan edilmesi nisana kalabilir. Ayrıca Türkiye sınırları içinde en kötü senaryoya göre gerçek atım tatbikatı yapılmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm sayıları
Yok artık Cristiano Ronaldo!